W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Historia Informacje

Pożegnanie śp. Józefa Starzyka nad otwartą mogiłą

W dniu dzisiejszego pogrzebu śp. Józefa Starzyka- byłego wieloletniego  dyrektora ekonomicznego WSK „PZL- Mielec” w okresie jej największej powojennej prosperity w latach 70. I 80. ub. wieku, byłego prezesa FKS „STAL –Mielec” w latach świetności Klubu, byłego  wieloletniego prezesa Koła Łowieckiego SĘP,  pożegnałem Zmarłego wielce zasłużonego dla Mielca oraz Ziemi Mieleckiej nad otwartą mogiłą.

Szanowny Panie Dyrektorze, Drogi Przyjacielu,

Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy informację o Twojej śmierci. Odszedłeś spokojnie, w ciszy, tak jak żyłeś. Żyłeś skromnie, pomimo piastowania wielu odpowiedzialnych stanowisk i funkcji. Byłeś wieloletnim, bardzo kompetentnym i niezwykle cenionym Dyrektorem Ekonomicznym dawnej Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL- Mielec  w latach jej największej powojennej prosperity,  byłeś Prezesem FKS STAL Mielec w latach  świetności Klubu, byłeś także Członkiem i Prezesem Koła Łowieckiego Nr 144  SĘP, a nade wszystko byłeś serdecznym przyjacielem wielu mieleckich środowisk.

Jako długoletni zastępca dyrektora naczelnego ds. ekonomicznych  mieleckiej WSK przyczyniłeś się w bardzo  znaczący sposób do jej dynamicznego rozwoju, a pośrednio także do rozwoju miasta Mielca i mieleckiego regionu.

Swoim proeksportowym nastawieniem i zaangażowaniem pomagałeś ówczesnej fabryce rozwijać eksport produkowanych w niej wyrobów, lotniczych i nie lotniczych, zwłaszcza na rynki zachodnie,  tzw. wolnodewizowe. Mówię o tym z autopsji, albowiem kierując w ówczesnej Fabryce Pionem Eksportu, doświadczałem ja i moi współpracownicy od Ciebie bezcennego wsparcia. Stąd też udało się w owych niełatwych dla polskiego przemysłu czasach ,otworzyć WSK PZL- Mielec na eksport  na trudne rynki zachodnie z produkcją na masową skalę pojazdów elektrycznych „MELEX”, samolotów rolniczo- gaśniczych  własnej konstrukcji M-18 DROMADER,  a w latach późniejszych także  samolotów M28 SKYTRUCK.

Poza pracą zawodową wiele czasu poświęcałeś pracy społecznej. W latach 1979-1982 byłeś prezesem FKS „PZL- Stal” Mielec w latach świetności Klubu, a od roku 1967 praktycznie do chwili śmierci członkiem  Koła łowieckiego nr 144 SĘP, a od roku 1990 jego prezesem. Za swoje wielorakie zasługi otrzymywałeś  wiele odznaczeń, w tym m.in. Krzyż Kawalerski OOP, Odznakę „Zasłużony Działacz  Kultury Fizycznej” i najwyższe odznaczenie  łowieckie – medal „ZŁOM”. 

Zachowamy Cię na zawsze w naszej pamięci i w sercach, jako Człowieka rzeczowego, życzliwego i przyjaznego  dla wszystkich pracowników, współpracowników, znajomych i przyjaciół.

Żegnamy Cię Drogi  Przyjacielu Józefie jako Postać niezwykle zasłużoną dla Mielca oraz  Ziemi Mieleckiej, a także jako Prawego Człowieka. Odpoczywaj w spokoju.

Rodzinie Zmarłego, oraz licznemu gronu byłych pracowników WSK PZL Mielec, kolegów i przyjaciół, składam  w imieniu licznych organizacji pozarządowych Mielca i Regionu Mieleckiego najszczersze kondolencje. 

Śp. Józef Starzyk  pozostanie na zawsze w naszej, jakże wdzięcznej Jemu, pamięci. 

Janusz Chojecki

Były dyrektor Pionu Eksportu WSK „PZL- Mielec”

Prezes Honorowy Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej

Mielec, 09 listopada 2023

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Argentyńska przygoda [FELIETON]

Wiadomości Mielec

Niesamowite ostatnie minuty meczu. Cracovia Kraków – FKS Stal Mielec 2 : 2 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Dorota Ciuba z głosami pacjentów naszego szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa