W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Propozycje projektów MBO

Na liście zadań zaproponowanych przez mieszkańców do realizacji w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego – edycja 2022 znalazło się 12 projektów ogólnomiejskich i 22 projekty lokalne.

Projekty można było zgłaszać do 15 lipca. Zainteresowanie możliwościami jakie stwarza budżet obywatelski było spore o czym świadczy fakt, że oprócz 12 projektów ogólnomiejskich swoje propozycje przedstawili mieszkańcy wszystkich dziewięciu obszarów na które podzielony jest teren miasta Mielca.

Największą aktywnością wykazali się mieszkańcy osiedli Lotników i Borek, którzy zagłosili 5 zadań – m.in. doposażenie siłowni zewnętrznej przy Wspólnej, wybieg dla psów czy piknik rodziny. Po trzy projekty zgłosili mieszkańcy osiedli Kopernika i Kusocińskiego (m.in. projekt Zielone Płuca Miasta Mielca), Dziubków i Szafera oraz Niepodległości i Żeromskiego.

Wśród projektów ogólnomiejskich są zarówno duże zadania inwestycyjne np., rewitalizacja terenów obok SP 7 przy ulicy Grunwaldzkiej, Boisko na Bulwarach, Kosmiczny Plac Zabaw oraz Strefa Wodnej Zabawy na osiedlu Lotników jak również propozycje mniej kosztownych zadań jak np. Przewijaki dla dzieci, Program sterylizacji psów i kotów czy Ławka Jacka Polaka.

Wszystkie złożone projekty czeka teraz weryfikacja pod względem merytorycznym i formalnym.  Aby projekt został zakwalifikowany do kolejnego etapu jego charakter nie może wykraczać poza kompetencje samorządu miasta, nie może także obejmować działań na terenach prywatnych.

Na Mielecki Budżet Obywatelski co roku przeznaczana jest kwota 2 milionów złotych, z czego 1 100 tys. na projekty ogólnomiejskie i 900 tys. zł na projekty lokalne (po 100 tys. na każdy z 9 obszarów)

Lista projektów zakwalifikowana do głosowania podana zostanie do 10 września, głosowanie odbędzie się od 20 do 30 września za pomocą formularzy papierowych oraz internetowo za pośrednictwem profilu zaufanego.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa