W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Pszczelarze obradowali na konferencji

Pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego Zbigniewa Tymuły odbyła się kolejna Mielecka Konferencja Pszczelarska. Powiatowe Koło Pszczelarzy w Mielcu zorganizowało ją już po raz trzeci.

Spotkanie pasjonatów pszczelarstwa odbyło się w sobotę, 11 lutego, w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Pierwsza jego część poświęcona była zagadnieniom związanym ze zwalczaniem chorób pszczół, w tym w szczególności warrozy oraz chorób wirusowych. Więcej na ich temat opowiedziała zebranym ekspertka z tej dziedziny, dr Krystyna Pohorecka.

Kolejną część panelu dyskusyjnego poprowadził Cezary Kruk, który skupił się na problemach gospodarki pasiecznej, a także zarekomendował właścicielom lokalnych pasiek najlepsze rasy i linie hodowlane pszczół.

Obserwując konferencje pszczelarskie od początku ich istnienia, a więc od trzech lat, widzę, że frekwencja na nich nieustannie rośnie – komentuje Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, honorowy patron tego wydarzenia.

I dodaje: – Cieszy mnie to, że jako władze powiatu możemy wspierać takie inicjatywy. Widać, że wsparcie, jakiego udzielamy Powiatowemu Kołu Pszczelarzy przynosi wymierne korzyści.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa