W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

PZL Mielec będzie serwisował wojskowe odrzutowce

Polskie Zakłady Lotnicze Mielec zapowiedziały, że wchodzą na rynek serwisowanie wojskowych samolotów odrzutowych. Mówił o tym przedstawiciel firmy na Civil & Military Aeromixer w  Centrum Konferencyjnym „Hala Stulecia” we Wrocławiu. 

Civil & Military Aeromixer to międzynarodowe spotkanie biznesowe producentów, dostawców i inwestorów sektora lotniczego. Wydarzenie skupia firmy produkcyjne i usługowe z branży lotniczej, zarówno polskie jak i zagraniczne, które chcą przedstawić swoją działalność w celu nawiązania strategicznych kontaktów biznesowych. 

W ramach wydarzenia odbyła się konferencja i panel dyskusyjny „Polska jako HUB serwisowy i remontowy dla sektora lotniczego: wyzwania, problemy i perspektywy rozwoju”. W panelu wziął udział Tomasz Kieć, Kierownik Biura Rozwoju Biznesu PZL Mielec, który mówił, że docelowo powinniśmy dążyć do maksymalnej polonizacji serwisowania na wszystkich poziomach, czyli obsługiwania go przez firmy zlokalizowane w Polsce, a także podkreślił wysoki potencjał PZL Mielec do serwisowania wojskowych samolotów odrzutowych.

„Posiadanie zdolności serwisowych w zakresie obsługi statków powietrznych używanych przez Siły Zbrojne RP, ale także naszych sojuszników jest kluczowe dla skutecznej obrony państwa. W PZL świadczyliśmy różne usługi z tym powiązane m.in. dla wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce. To bezcenne doświadczenie w obliczu potencjalnego konfliktu –  tłumaczył Tomasz Kieć. Mamy świadomość, że obsługa serwisowa kosztuje. Musimy jednak pamiętać, że cena to nie tylko usługa, to również utrzymanie infrastruktury przedsiębiorstwa, gotowość na reakcję w każdej sytuacji. Utrzymanie kompetencji zakładu i ludzi” – dodał Kieć.

Krajem Partnerskim trzeciej edycji odbywającego się co dwa lata Civil & Military Aeromixer była Republika Czeska reprezentowana przez Czeski Klaster Aerospace. Tegoroczna edycja skupiła się na roli przemysłu lotniczego w realizacji dużych zamówień, zwłaszcza o charakterze militarnym, które mają na celu wzmocnienie i modernizację polskiej arm

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mistrzostwa Mielca dla dzieci i młodzieży w tenisie

Wiadomości Mielec

Szpitalny Oddział Ratunkowym z nożownikiem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejna Parada Konna w Żarówce

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa