W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje

Raport z podkarpackiej granicy: Żołnierze 3.PBOT trwają na posterunku – #NiezawodnaPomoc niesiona uchodźcom nie ustaje [FOTO]

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej nieustannie działają na różnych kierunkach. Wspierają Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej na przejściach granicznych, jak również wspólnie z Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego koordynują działania na punktach recepcyjnych.

Codziennie z 3.PBOT zaangażowanych jest ponad 300 Terytorialsów oraz 23 jednostek sprzętowych. Operacja pod kryptonimem #NiezawodnaPomoc nie ustaje.

36.  dzień wojny w Ukrainie. We wsparcie uchodźców z Ukrainy zaangażowanych jest ponad tysiąc żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej na terenie całej Polski. Terytorialsi z Podkarpackiej Brygady OT pomagają przy transporcie uchodźców z granicy do punktów recepcyjnych, prowadzą ewidencję osób, wspierają punkty informacyjne, rozdają żywność oraz prowadzą zorganizowaną relokację uchodźców do miejsc czasowego pobytu. Żołnierze ze znajomością języka ukraińskiego i rosyjskiego są delegowani do punktów rejestracyjnych i informacyjnych. 

Wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Policją, Strażakami z PSP i OSP, harcerzami oraz wolontariuszami żołnierze 3.PBOT zapewniają bezpieczeństwo wszystkim uchodźcom, którzy przybywają do naszego kraju. Nabyte przez Terytorialsów 3. Podkarpackiej Brygady OT umiejętności w zakresie działań przeciwkryzysowych prowadzonych z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Policją, Strażakami z PSP i OSP, obecnie bardzo przydają się podczas niesienia pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Wojska Obrony Terytorialnej pozwalają łączyć pracę zawodową w cywilu ze służbą w Wojsku Polskim. Terytorialsami mogą zostać uczniowie, studenci, pracownicy i każdy kto pragnie stać się Żołnierzem Wojska Polskiego i spełnia podstawowe warunki takiej jak:

  • posiadanie polskiego obywatelstwa
  • pełnoletniość
  • dobre zdrowie fizyczne i psychiczne 
  • niekaralność
  • nie pełnienie innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiadanie przydziału kryzysowego.

Jest to służba ochotnicza skierowana do obywateli polskich w wieku od 18 do 55 lat w korpusie szeregowych i 63 dla podoficerów i oficerów. W całym kraju jest już ponad 32 tysiące Terytorialsów.  Jeżeli chcesz do nas dołączyć skontaktuj się z rekruterem przy pomocy strony internetowej www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

W szpitalu fotele do kangurowania i karmienia noworodków od WOŚP [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa