W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Relacja z 1-go dnia mieleckich grup Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę [FOTO]

Jak co roku 17 sierpnia w drogę na Jasną Górę wyruszyła Piesza Pielgrzymka Tarnowska.

Tradycyjnie już całe wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Eucharystią sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie przez 4 biskupów i towarzyszących im kapłanów, którzy przez następne dni będą podróżować razem z grupami.

Podczas Mszy słowo skierował do nas bp Andrzej Jeż, który zwracał naszą uwagę na to, jak ważny dla pielgrzyma jest stan łaski uświęcającej. Odcinek, jaki mieliśmy do przejścia pierwszego dnia, nie był długi, zaledwie około 20 km. Na trasie byliśmy gościnnie witani przez mieszkańców Tarnowa, Wierzchosławic i Radłowa.

Po pięknym, słonecznym dniu dotarliśmy na nocleg do Biskupic Radłowskich. Z Mielca na Jasną Górę pielgrzymują trzy grupy – 16,17,18. Grupę 17, pod przewodnictwem ks. Andrzeja Bajorka, tworzą parafie MBNP oraz Przecław. Idzie z nami czterech kapłanów, czterech kleryków oraz jedna siostra zakonna. W tym roku w naszej mieleckiej grupie do tronu jasnogórskiej Pani podąża prawie 200 osób.

Kuba Parys

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa