W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Remonty na osuwiskach w Zgórsku i Podolu [FOTO, VIDEO]

Dobiegają końca prace ziemne związane z likwidacją osuwisk na terenie Powiatu Mieleckiego.
Obie inwestycje wymagały znacznego „wzmocnienia” terenu.

Inwestycje w Podolu i Zgórsku oprócz typowych robót, związanych z zabezpieczeniem osuwiska, wymuszały również potrzebę przebudowy drogi oraz zmian w systemie odwodnienia.

Polodowcowe wypiętrzenia, „wzmocnione” działalnością człowieka sprawiły, że trwające latami zmiany, praktycznie niezauważalne, obecnie przyspieszyły, czego teraz jesteśmy świadkami.

Jak powstaje osuwisko? Wyjaśnia to Państwowy Instytut Geologiczny.


Planowane w obu mieleckich inwestycjach odwodnienia osuwisk składają się z powierzchniowych ścieków, a także elementów odwodnienia wgłębnego oraz drenaży i odcinków kanalizacji deszczowej, aby odprowadzić z zagrożonych terenów wody opadowe i roztopowe, jak również zmniejszyć wilgotność gruntów w obrębie osuwiska. Ma to polepszyć parametry wytrzymałościowe ze względu na przebiegające tamtędy drogi. Trasy dróg pozostaną niezmienione.

Ze względu na charakter obu tych ciągów komunikacyjnych są one pod ścisłym nadzorem Zarządu Powiatu i … okolicznych mieszkańców. Co jakiś oba remontowane odcinki są wizytowane, aby ocenić postęp prac i ewentualnie korygować działania wykonawców remontów.

Jak podkreśla Starosta Mielecki, Stanisław Lonczakważniejsza jest jakość wykonania poszczególnych prac, niż termin ich zakończenia. One mają służyć lokalnej społeczności przez długie lata. To czy będą oddane ponownie do użytku na początku jakiegoś miesiąca czy pod jego koniec, jest dla mnie mniej istotne, niż trwałość wykonania, czyli solidna robota – dodał Starosta.

Droga w Zgórsku powinna być już przejezdna pod koniec września , w Podolu przed końcem października.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Podsumowanie Memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Dzień Otwarty Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt [FOTO]

Wiadomości Mielec

Wakacyjny Kiermasz Książek

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa