W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje

Rondo im. Żołnierzy Wyklętych zostało ponownie oddane do użytku [FOTO]

Zakończył się kolejny etap prac przy remoncie ul. Kilińskiego. Na ulicach Starego Miasta ruch uliczny powraca do normy

W ramach przeprowadzonych dotychczas prac, oprócz ronda na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego, Staszica oraz Alei Jana Pawła, wyremontowano także prowadzący do niego odcinek ulicy Kilińskiego oraz chodniki na odcinku pomiędzy Rynkiem a ul. Sękowskiego. Obecnie w tym rejonie prowadzone będą jeszcze drobne prace porządkowe.

Ciąg dalszy inwestycji obejmie remont odcinka prowadzącego od ronda Żołnierzy Wyklętych w kierunku skrzyżowania z al. Ducha Świętego. Ten etap, tak samo jak poprzednie, zrealizuje  konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. DYLMEX-INWESTYCJE Sp.k. oraz Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. ze Staszowa, które wartość całej inwestycji wyceniły na 957 567,89 zł.

Warto dodać, że równocześnie do prac drogowych zakończyła się także budowa dwóch zatok autobusowych w obrębie ul. Kilińskiego. Ich realizacją, za kwotę 150 389,64 zł, zajęła się firma POLDIM-BUD.

Ważne! 
W zawiązku z zakończeniem kolejnego etapu prac, od poniedziałku, 24 sierpnia, linie MKS nr 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 11, 24, 26, 44, 44A oraz 48 wrócą na swoje podstawowe trasy.

Zobacz też...