W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Materiały video

Rondo w Woli Mieleckiej nabiera kształtu [VIDEO]

Budowa ronda w Woli Mieleckiej to ważna inwestycja drogowa, mająca na celu poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu na skrzyżowaniu dróg powiatowych.

Rondo ma zastąpić niebezpieczne skrzyżowanie, na których wielokrotnie dochodziło do wielu wypadków. 

Historia budowy ronda w Woli Mieleckiej  sięga ponad 20 lat wstecz, kiedy to tamtejsi mieszkańcy zwrócili uwagę na problematyczne skrzyżowanie. Budowa ronda przyspieszyła w 2023 roku po przejęciu drogi przez powiat. To miejsce było uważane za bardzo niebezpieczne, ponieważ kierowcy często nie zachowywali odpowiedniego dystansu, prędkości i kierunku jazdy. W efekcie dochodziło tam do wielu kolizji i potrąceń. Mieszkańcy domagali się przebudowy skrzyżowania i zwracali się do władz powiatowych o podjęcie działań.

Znaczenie budowy ronda jest duże zarówno dla okolicznych mieszkańców, jak i dla użytkowników dróg powiatowych. Ma ono poprawić w tym newralgicznym miejscu bezpieczeństwo i płynność ruchu, a także zmniejszyć hałas i zanieczyszczenie powietrza. Potrzebę jego powstania najlepiej „pokazują” godziny szczytów. Jest ono zakorkowane z powodu natłoku pojazdów zmierzających w stronę Mielca, do pracy w różnych rejonach miasta. Po południu z kolei zatory zaczynają się już na drogach wylotowych z miasta.

-O tym jak ważne i jednocześnie niebezpieczne są to miejsca można przekonać się wyjeżdżając poza Mielec w tych newralgicznych godzinach – powiedział Stanisław Lonczak, Starosta Mielecki. -Zabiegaliśmy o środki na modernizację tego skrzyżowania od lat, dlatego cieszy fakt, że udało się połączyć te wysiłki i zdobyć fundusze na ten cel. Przy tej okazji dziękuję Panu Posłowi Fryderykowi Kapinosowi za inicjatywę wspólnej realizacji tej inwestycji przez samorząd województwa, powiatu i gminy. Wszystkim, którzy o to zabiegali, chciałbym po raz kolejny podziękować – dodał Starosta.  

Koszt inwestycji to łącznie 3,875 mln PLN, z czego 659 tys. PLN to wkład Gminy Wiejskiej Mielec, 708 tys. PLN przeznaczył Powiat Mielecki, 1,015 mln PLN to wkład Ministerstwa Infrastruktury. Najwięcej, bo 1,502 mln PLN przeznaczył na budowę ronda w Woli Mieleckiej Samorząd Województwa Podkarpackiego.

Budowa ma się zakończyć pod koniec września.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Koncert Kasi Miłoś na Bulwarach Gryfinów Mieleckich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Korzenie i Kwiaty – Przywracanie Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych – wręczenie nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Granat znaleziony w Żarówce

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa