Świetny mecz biało-niebieskich. FKS Stal Mielec – Zagłębie Lubin 4:2 [FOTO, VIDEO]

W poniedziałkowy wieczór przy Solskiego 1 mielecka Stal gościła Zagłębie Lubin. Mecz rozpoczął się od szybkich ataków gości, jak również Stali.

Efektem jednego z takich ataków była piękna strzelona bramka na 1:0 dla Stali, a jej strzelcem był Shkurin. Po zdobytej bramce stalowcy cofnęli się za bardzo na swoją połowę i w 26 minucie Zagłębie doprowadziło do wyrównania 1:1.

W 28 minucie po drugiej żółtej kartce czerwony kartonik otrzymał gracz Zagłębia – Nalepa. Stal wykorzystała przewagę i w 45 minucie drugą bramkę dla Stali strzelił M. Domański. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 2:1 dla Stali Mielec.

Druga połowa meczu zaczęła się od powolnych akcji Stali i Zagłębia. Po jednej z kontr w 50 minucie bliski strzelenia swojej drugiej bramki był Domański, jednak jego strzał obronił bramkarz gości Dioudis. Po tym strzale inicjatywę przejęła Stal. Po kolejnym rzucie rożnym piłka odbiła się od poprzeczki gości. Później tempo meczu spadło. Stal grała monotonnie jakby zapomniała, że gra w przewadze.

Po dokonanych zmianach w drużynie Stali Mielec zaraz po wejściu na boisko trzecią bramkę dla biało-niebieskich strzelił w 68 minucie Meriluoto. Następnie Stal nie odpuszczała i w 71 minucie bramkę na 4:1 strzelił Getinger, która została uznana po weryfikacji VAR. Pod koniec meczu w 89 minucie, stalowcy trochę rozluźnili szyki obronne, a efektem tego była zdobyta druga bramka przez gości. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Stali Mielec.