W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje Sport

Rowerowy quest na terenie Gminy Mielec

Odkryj skarby Puszczy Sandomierskiej, zdobądź wiedzę o przyrodzie i walcz o cenne nagrody!

Już w niedzielę, 12 listopada o godz. 10:00 na Polanie Niezłomnych k. Szydłowca (przy Punkcie Zatrzymania Podróżnik) rozpocznie się inauguracja rowerowego questu na terenie Gminy Mielec. Wszyscy, którzy zgłoszą się do udziału w zabawie, mają szansę zdobyć atrakcyjne nagrody i zdobyć cenną wiedzę o historii i niepowtarzalnej przyrodzie Puszczy Sandomierskiej. Trasa questu będzie miała 30 km. Planując uczestnictwo należy uwzględnić, że meta questu będzie w Punkcie Zatrzymania Czajkowa, tuż obok budynku Leśnictwa Czajkowa.

Zabawa, którą Fundacja Questingu organizuje wspólnie ze Stowarzyszeniem Społeczno-Edukacyjnym „Orzeł Biały-Strzelec” przy wsparciu Nadleśnictwa Mielec i Fundacji Prometeo, polegać będzie na jak najszybszym przejściu questu – pełnej tajemnic i zagadek nieoznakowanej w terenie trasy. To, dokąd należy się kierować, wszystkim uczestnikom wskażą rozwiązania łamigłówek przedstawionych w opisie trasy udostępnionym wszystkim uczestnikom na starcie wydarzenia.

Nagrody otrzymają ci gracze, którzy najszybciej pokonają trasę i prawidłowo rozwiążą wszystkie zagadki. Udział w grywalizacji jest bezpłatny, należy jednak zgłosić wcześniej swoje uczestnictwo pod adresem e-mail [email protected] lub numerem telefonu 500 638 679. Zgłaszać mogą się zarówno osoby indywidualne, jak i grupy zorganizowane (maksymalnie 5-osobowe). Należy pamiętać, że rowery należy zapewnić we własnym zakresie.

Warto się jednak pospieszyć – liczba miejsc jest ograniczona, a trzy pierwsze miejsca nagrodzimy tabletem, smartwatchem i słuchawkami bezprzewodowymi.

Jeśli tego dnia nie będzie Cię na Polanie Niezłomnych – nic straconego. Quest, dzięki aplikacji mobilnej “Questing – gry terenowe” dostępny będzie przez cały czas, niezależnie od pory roku i pogody. Warto poświęcić chwilę, by poznać urokliwe, nieodkryte przez masową turystykę zakątki Puszczy Sandomierskiej.

Na trasie questu zobaczysz bowiem niezwykłe pomniki przyrody: już z oddali powitają Cię: majestatyczny dąb Kowal i niezwykła sosna z imponującym obwodem pnia wynoszącym aż 368 centymetrów. Zobaczysz też wydmy, które są pamiątką po ostatnim zlodowaceniu oraz malowniczy zbiornik wodny Zajączek… a to tylko niektóre atrakcje na trasie, bo quest pozwoli Ci także odkryć te miejsca, które świadczą o związkach nieprzebytych lasów z okolicznymi mieszkańcami.

By walczyć o nagrody, będziesz musiał(a) zwrócić uwagę na urokliwą kapliczkę świętego Huberta i pozostałości po kolejce transportującej drewno do okolicznych tartaków. Możliwe, że to właśnie tu znajdziesz odpowiedzi na zagadki w opisie questu?

Quest “Przygoda z Przyrodą” to nagroda, którą Stowarzyszenie Społeczno–Edukacyjne „Orzeł Biały-Strzelec”otrzymało w konkursie na scenariusz najlepszego questu. Pomysł na tę trasę konkurował z dwudziestoma innymi z całej Polski. Propozycja wyprawy rowerowej po nieodkrytych zakątkach Puszczy Sandomierskiej zdecydowanie przypadła do gustu naszej społeczności questowej i lokalnym patriotom z Mielca i okolic.

Realizacja konkursu, questu w Szydłowie i inauguracji z nagrodami możliwa jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

26-latka straciła prawo jazdy za nadmierną prędkość

Wiadomości Mielec

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa