W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

„Rzeka życia – miłość” – promocja tomiku

Mielecka Grupa Literacka SŁOWO przy współpracy z Towarzystwem Miłośników Ziemi Mieleckiej oraz z Państwową Szkołą Muzyczną I i II stopnia imienia Mieczysława Karłowicza w Mielcu  zorganizowała w dniu 2-go Marca 2024 r.  promocję trzeciego tomiku Marii Czechowicz „Rzeka życia-miłość”. Promocja odbyła się w pięknej Sali Królewskiej tej Szkoły.

Autorka tomiku  jest wrocławianką z urodzenia, warszawianką z zasiedzenia, absolwentką  Wydziału Handlu Zagranicznego SGP i S  (aktualnie SGH) w Warszawie. Od czterech  lat należy do MGL SŁOWO. W roku 2021 wydała tomik „Karuzela z emocjami, a w 2022 roku tomik „ Rzeka życia –emocje”. Kilka wierszy pani Marii ukazało się też w jubileuszowym almanachu MGL SŁOWO „ W przestrzeniach wyobraźni”, wydanym w 2021 roku dla uczczenia jubileuszu 15-lecia Grupy.

Promocję tomiku prowadziła prezes Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO Aleksandra Piguła. Muzycznie spotkanie rozpoczął Filip Łachut – uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu z Klasy Gitary klasycznej pod kierunkiem Wojciecha Gurgula. Filip rozpoczął naukę w klasie pana Tomasza Niećko.  W styczniu 2022 roku otrzymał wyróżnienie w  Ogólnopolskim Konkursie Wykonawczym Muzyki Dziecięcej  i Młodzieżowej „Srebrna Szybka” w Krakowie. Jako pierwszy usłyszeliśmy utwór Roland Dyens – Lettre  nordestine.  

Po tym utworze muzycznym Aleksandra Piguła powitała autorkę tomiku i obecnych na spotkaniu promocyjnym gości, a wśród nich wiceprezydent miasta Mielca Adrianę Miłoś, dyrektor SCK w Mielcu Joannę Kruszyńską, dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej Ryszarda Kuska, radnego Rady Powiatu Józefa Smacznego, dyrektora Szkoły Podstawowej nr. 1 w Mielcu i przewodniczącego Rady Powiatu Marka Paprockiego, prezesa TMZM Zbigniewa Działowskiego z małżonką, Prezesa honorowego TMZM Janusza Chojeckiego z małżonką, prezes MUTW w Mielcu Elżbietę Kwiatkowską w Mielcu z mężem, Marię Orłowską i Elżbietę Witek, Grażynę Bieniek z MUTW, członków MGL SŁOWO oraz przybyłych licznie miłośników poezji i sympatyków SŁOWA Recytację wierszy Marii Czechowicz w cudownej interpretacji Marii Orłowskiej i Elżbiety Witek przeplatały kolejne piękne przerywniki muzyczne w wykonaniu Filipa Łachuta  Mauro Giuliani – Rondo op. 14 nr 6 oraz Mauro Giuliani – Rondo op. 14 nr Francisco Tarrega – Preludium „Endecha” Dave Brubeck – Take Five.

Była też chwila swobodnej rozmowy autorki tomiku z Aleksandrą Pigułą , z  której uczestnicy spotkania mogli lepiej poznać sylwetkę poetki , jej sposób pisania i emocje towarzyszące tworzeniu wierszy. Maria Czechowicz dała się poznać jako bardzo emocjonalna i ciepła osoba, która wnikliwie obserwuje świat i wszystko , co jej w duszy gra przenosi na papier. Janusz Chojecki wspomniał w swoim wystąpieniu o tym jak zachęcił Marię-koleżankę ze wspólnych  studiów w Warszawie, do wstąpienia do Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO i jak te dwa miasta(Warszawa i Mielec) stały się jej bliskie. Aleksandra Piguła podziękowała dyrektorowi Ryszardowi Kuskowi za gościnę i współpracę, recytującym Marii Orłowskiej i Elżbiecie Witek za danie wierszom drugiego życia, Filipowi Łachutowi za piękną oprawę muzyczną, a wszystkim za obecność.

Na zakończenie autorka przedstawiła fragment napisanej ostatnio prozy z intencją jej wydania jeszcze w bieżącym roku oraz odbycia jej promocji zarówno w Warszawie jak też w Mielcu.  Po wspólnych zdjęciach w wykonaniu Bogusława Trojnackiego, Zbigniewa Wicherskiego i Haliny Chojeckiej autorka  podpisywała tomiki i jeszcze długo rozmawiała z czytelnikami. Było to ciekawe wydarzenie w Mieleckiej Grupie Literackiej SŁOWO oraz w mieleckim środowisku kulturalnym.

Aleksandra Piguła

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dachowanie bmw w Padwi Narodowej

Wiadomości Mielec

Cztery pory roku w gminie Mielec – konkurs fotograficzny [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa