W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

SDK – dalsze prace nad martwą naturą…

Podczas poniedziałkowych warsztatów malarskich, jakie od pierwszych dni października odbywają się w Spółdzielczym Domu Kultury MSM w Mielcu przy ul. Kusocińskiego 13 a uczestniczki zgłębiały kolejny etap tworzenia obrazu.

Na stworzonej na poprzednich zajęciach warsztatowych tzw. „podmalówce”, czyli wstępnej warstwie uwzględniającej najważniejsze elementy takie jak kompozycja i proporcje, nakładały kolejną, która obejmuje już nieco inną problematykę. Między innymi: korygowanie błędów, budowanie głębi koloru, wnikliwszą obserwację obiektu, którego wygląd ma zostać odtworzony na płótnie, zależności jakie posiada on względem pozostałych elementów martwej natury.

Poznawały sposoby posługiwania się pędzlem, doboru jego odpowiedniego rodzaju dla uzyskania pożądanego efektu. A także rozpoznawać barwę przedmiotu i dobierać, tworzyć jej odpowiednik farbą. Format i skomplikowanie podejmowanego tematu sprawiły, że grupa jednogłośnie postanowiła kontynuować prace nad swymi dziełami na kolejnej sesji, za dwa tygodnie.

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa