W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie

SDK – różnorodność zajęć w Aniołkowie…

Miniony tydzień w Filii nr I Spółdzielczego Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu, mieszczącej się na Osiedlu Lotników, na ulicy Bajana 20A upłynął w twórczej atmosferze.

Tym razem, podczas środowych zajęć dzieci wcieliły się nie tylko w rolę konstruktorów instrumentów, ale także muzyków. Badały różnice i podobieństwa dźwięków jakie wydawały stworzone przez nie grzechotki i bębenki.

Jako komponenty jak zwykle posłużyły przedmioty i produkty codziennego użytku takie jak wykałaczki, nakrętki słoików, fasola, ryż, sznureczki oraz rolki po papierze toaletowym, puszki po napojach, pojemniczki po farbkach plakatowych, kapsle.

Było głośno dlatego w piątek dając odpocząć uszom, już w ciszy dzieci gimnastykowały się tworząc różnokolorowe rysunki na dużych kawałkach papieru. Na leżąco rysując rękami tworzyły motylki i bańki, a mamy obrysy swoich pociech. Następnie, również w pozycji leżącej, ale już na plecach ćwiczyły stopki rysując na papierze przyklejonym do ściany. Ostatnim zadaniem było obrysowanie cienia mamy, rzucanego na karton.

Dodatkowo ćwiczenie z precyzji – wycinanie narysowanych kształtów. Wycięte portrety mam, dzieci zabrały do domu.
Zajęcia trwają. Różnorodność tematów na zajęciach powoduje że są bardzo ciekawe i zawsze zaskakujące dla małych uczestników. Zapraszamy na nie. Odbywają się we środy i piątki w godzinach 16. 30 – 17.15. Są bezpłatne.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa