W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Sport

SDK – wspólnie z SKF ODEK zapraszamy na zawody latawcowe…

Modelarnia „IKAR” działająca przy Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu zaprasza bardzo gorąco na lotniczą imprezę plenerową pod nazwą: „Startuj Latawcem”.

Impreza obejmować będzie „Otwarte Mistrzostwa Stowarzyszenia Kultury Fizycznej ODEK Latawców skrzynkowych i płaskich” , działającego przy Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu. Impreza odbędzie się sobotę, 14 października na terenach MOSiR za Hotelem Polskim. Start o godzinie 15: 00. Zbiórka przy samolocie ISKRA.


Wystartować w zawodach może każdy, wystarczy zrobić latawiec i przyjść na tereny MOSIR. Do rywalizacji zapraszamy wszystkich miłośników modelarstwa i lotnictwa. Wszystkie zgłoszone do rywalizacji latawce będą oceniane w pięciu kategoriach: wizualne wrażenie, w locie. Sędziowie będą brać pod uwagę również pomysłowość, rozwiązania konstrukcyjne, estetykę wykonania. Następnie wszystkie latawce oceniane będą w locie: stateczność, efekt wizualny, efekty specjalne takie jak: zrzuty i fotografowanie.

Suma punktów w tych wszystkich kategoriach zadecyduje o zwycięstwie. Na imprezę można przynieść latawiec gotowy, kupiony w sklepie i wystartować z nim w części konkursowej, jednak w tym przypadku takie latawce nie będą punktowane ze względu na staranność wykonania jak również pomysłowości i rozwiązania konstrukcyjne. W zawodach nie będzie oceniana wysokość, na jakiej latawce będą się wznosić. Organizatorzy dla najlepszych uczestników przewidzieli nagrody. Młodzi modelarze z modelarni IKAR już od dawna robią swoje latawce na zawody, niektóre z nich są już nawet gotowe.
Mamy nadzieje, iż impreza się uda. Co roku na naszych zawodach dopisywała nie tylko pogoda ale przede wszystkim zawodnicy i widzowie. Zapraszamy szczególnie tych ostatnich na pewno będzie na co popatrzeć. Przekonać się o tym mogli widzowie i uczestnicy wcześniejszych edycji mistrzostw – zawodów „Startuj Latawcem”
Program imprezy, jak również jej termin ze względu na warunki atmosferyczne może ulec zmianie – jeśli będzie padał deszcz lub wiał bardzo silny wiatr uniemożliwiający starty i loty latawców drugim terminem mistrzostw będzie niedziela 15 października , godzina 15: 00.
Zapraszamy wszystkich – na najlepszych zawodników przewidujemy nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej ODEK i MSM w Mielcu.

 

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa