W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie

SDK – zabawa andrzejkowa bawili się dzieci, młodzież i rodzice [FOTO]

W sobotę 25 listopada w Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu, mieszczącym się przy ulicy Kusocińskiego 13 a, odbyła się tradycyjna o tej porze roku zabawa andrzejkowa. Na zabawie bawili się podopieczni dwóch organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne z terenu naszego miasta oraz powiatu.

Od wczesnego popołudnia w budynku rozbrzmiewały: muzyka i śpiew, ale królował taniec – w końcu to zabawa andrzejkowa.
Bawiących się była cała sala. Wspólnie z członkami Rejonowego Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w zabawie uczestniczyły osoby ze stowarzyszenia „ PSNRO z Upośledzeniem Umysłowym koło w Mielcu”.

Zabawę przygotowali i prowadzili pracownicy Spółdzielczego Domu Kultury, którzy od wielu lat prowadzą te zabawy. To już swego rodzaju tradycja. Oprócz tańca było: wróżenie woskiem, tańce z kotylionami i balonami. Tym razem w przeprowadzeniu zabawy pomagali wolontariusze z „Cyrenejczyka”. Na zabawie był obecny również ksiądz Mariusz Czosnyka.
Ważnym dla zebranych gościem, który przyjechał do bawiących się aż z Wrocławia był Pan Józef Bogdaszewski, Prezes Krajowego Komitetu Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej TPD. Pan Bogdaszewski wręczył dwie piękne statuetki wykonane przez osoby niepełnosprawne w dowód uznania i szacunku wraz z serdecznymi gratulacjami i podziękowaniami za zaangażowanie w sprawy TPD. Statuetki otrzymali Pan Władysław Betlej i ksiądz Mariusz Czosnyka.
Andrzejkowy wieczór przebiegał w rytm skocznej miłej dla ucha muzyki. Wszyscy tańczyli. Radości i uśmiechów nie było końca. W przerwie zabawy na rozbawionych i roztańczonych uczestników czekał słodki i ciepły poczęstunek – ciastko i herbata. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Filmowo – rozrywkowo – koncert PSM w Mielcu [FOTO]

Wiadomości Mielec

Konkurs – Baw się z nam [FOTO]

Gala “Młodzi Nieprzeciętni” 2024 [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa