Slider
Image default
Galerie

SDK – zabawa andrzejkowa bawili się dzieci, młodzież i rodzice [FOTO]

W sobotę 25 listopada w Spółdzielczym Domu Kultury Mieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Mielcu, mieszczącym się przy ulicy Kusocińskiego 13 a, odbyła się tradycyjna o tej porze roku zabawa andrzejkowa. Na zabawie bawili się podopieczni dwóch organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne z terenu naszego miasta oraz powiatu.

Od wczesnego popołudnia w budynku rozbrzmiewały: muzyka i śpiew, ale królował taniec – w końcu to zabawa andrzejkowa.
Bawiących się była cała sala. Wspólnie z członkami Rejonowego Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej w zabawie uczestniczyły osoby ze stowarzyszenia „ PSNRO z Upośledzeniem Umysłowym koło w Mielcu”.

Zabawę przygotowali i prowadzili pracownicy Spółdzielczego Domu Kultury, którzy od wielu lat prowadzą te zabawy. To już swego rodzaju tradycja. Oprócz tańca było: wróżenie woskiem, tańce z kotylionami i balonami. Tym razem w przeprowadzeniu zabawy pomagali wolontariusze z „Cyrenejczyka”. Na zabawie był obecny również ksiądz Mariusz Czosnyka.
Ważnym dla zebranych gościem, który przyjechał do bawiących się aż z Wrocławia był Pan Józef Bogdaszewski, Prezes Krajowego Komitetu Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej TPD. Pan Bogdaszewski wręczył dwie piękne statuetki wykonane przez osoby niepełnosprawne w dowód uznania i szacunku wraz z serdecznymi gratulacjami i podziękowaniami za zaangażowanie w sprawy TPD. Statuetki otrzymali Pan Władysław Betlej i ksiądz Mariusz Czosnyka.
Andrzejkowy wieczór przebiegał w rytm skocznej miłej dla ucha muzyki. Wszyscy tańczyli. Radości i uśmiechów nie było końca. W przerwie zabawy na rozbawionych i roztańczonych uczestników czekał słodki i ciepły poczęstunek – ciastko i herbata. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja