W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

SDK – zapraszamy na cykliczne zajęcia tematyczne do „Aniołkowa”

Z przyjemnością informujemy że trwają zapisy na zajęcia dla dzieci, rodziców i seniorów, które odbywać się będą w Filii nr I Spółdzielczego Domu Kultury przy ulicy Bajana 20 a, w Sali zabaw „Aniołkowo”

Pierwsza propozycja to propozycja dla rodziców lub przyszłych rodziców  – Szkoła rodzenia „Aktywni Rodzice”

Spotkania w ramach szkoły rodzenia prowadzone będą przez położną i Certyfikowanego Doradcę Laktacyjnego. Dodatkowo na spotkania zapraszani będą inni specjaliści, m.in. fizjoterapeuta, przedstawiciel banku komórek macierzystych, dietetyk, psycholog. Zajęcia obejmować będą tematy dotyczące ciąży, porodu, połogu, opieki nad noworodkiem. Edukacja będzie prowadzona zarówno w formie teorii, jak i praktyki.

Zajęcia przeznaczone są dla kobiet w ciąży oraz osób towarzyszących  im w tym okresie (partner, mąż, koleżanka).  Na zajęcia potrzebna jest zmiana obuwia oraz luźny strój. Koszt zajęć: 15 zł / parę . Zajęcia odbywać sie będą w środy w godzinach  16:30 – 18.00

Kolejna propozycja to  Gimnastyka dla osób 50+  Zajęcia prowadzone będą przez fizjoterapeutę i terapeutę manualnego. Obejmować będą ćwiczenia ogólnorozwojowe, wspierające działanie układu krążenia, układu oddechowego. Ćwiczenia mają na celu poprawę kondycji ruchowej, uzyskanie większej sprawności w wykonywaniu codziennych zajęć i prewencję przed urazami. Zajęcia przeznaczone są dla osób w wieku 50+. Charakteryzować się będą indywidualnym podejściem prowadzącego do każdej  osoby uczestniczącej w ćwiczeniach.  Na zajęcia potrzebna jest zmiana obuwia oraz luźny strój. Koszt zajęć: 10 zł od  osobę. Zajęcia odbywać się będą w środy w godzinach 18.00-19.00.

Zarówno na pierwsze jak i drugie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy. Ilość miejsc ograniczona.    W celu zapisania się na zajęcia prosimy dzwonić pod nr telefonu:  513 692 281 lub kontaktować się mailowo: [email protected]. Zapraszamy również na stronę internetową współprowadzącej Pani Anny Plaskoty- Gładosz:   http://www.polozna.net.

Zapraszamy również na bezpłatne zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci i mam/ tatusiów „Mama i Ja” Zajęcia skierowane są do dzieci od 3 – 4 roku życia. Podczas zajęć we wszystkich jego częściach czynnie uczestniczy rodzic/ prawny opiekun.  W skład zajęć wchodzić będą zajęcia sensoryczne, plastyczne, gimnastyczne. Te bardzo ciekawe i cieszące się dużym zainteresowaniem zajęcia już kiedyś organizowaliśmy w „Aniołkowie”. Na bardzo liczne prośby rodziców wracamy do ich organizacji.  Są to zajęcia rozwijające dla dzieci ale również dla  rodziców. Weź udział w interesujących zajęciach i spędź wspólnie czas ze swoim dzieckiem bawiąc się i ucząc. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki w godzinach 17. 45 – 18. 45

Ostatnią czwartą propozycją zajęć dla najmłodszych w wieku 4- 6 lat jest „Akademia czytania bajek” To również zajęcia bezpłatne. Wprowadź swoje dzieci w niezwykłą krainę zaczarowanych baśni i bajek. Rozwiń wyobraźnię swojego dziecka poprzez udział w zajęciach, podczas których będą czytane te znane i mniej znane historie, baśnie, legendy. Zaszczep je nawykiem czytania w przyszłości. To na pewno zapulsuje. Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki w godzinach 17.00 – 17. 45

Rodzice / opiekunowie ponoszą odpowiedzialność za dzieci w czasie zajęć. Zapisy na zajęcia „Mama i ja” oraz „Akademia czytania bajek” dokonywać można u Pani Anny pod wyżej wskazanym telefonem albo dzwoniąc do Spółdzielczego Domu Kultury od poniedziałku do piątku w godzinach 13. 00 – 19. 00.  Ilość miejsc ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy. Zajęcia uruchomione zostaną jak tylko zbierzemy minimalną ilość osób czy dzieci w grupie.

 

Zobacz też...