Sensacyjna końcówka meczu w Poznaniu Lech Poznań – PGE FKS Stal Mielec 1:2 [FOTO, VIDEO]

Nasza drużyna dokonała rzeczy prawie niemożliwej. Będąc na ostatnim miejscu w tabeli Ekstraklasy, w 3 meczach zdobyła 7 punktów.

Mecz w Poznaniu zaczął się obiecująco, Mielczanie wysokim pressingiem dominowali pierwsze 15 minut, potem jednak można było odnieść wrażenie, że walczymy o bezbramkowy remis. Głęboko cofnięta Stal oczekiwała końcowego gwizdka. Lech w 80 minucie po strzale z rykoszetem pokonał Strączka, który wyróżniał się dziś w bramce. Ostatnie parę minut meczu przejdzie zapewne do historii piłki nożnej Stali Mielec. Po kolejnej zmianie do gry dołączył Petteri Forsell, który przyczynił się do zdobycia 2 bramek dających zwycięstwo Stali.
Wszystko wskazuje na to, że trener Gąsior dysponuje dużym bagażem szczęścia, którego tak ostatnio brakowało naszej drużynie.

Lech Poznań – PGE FKS Stal Mielec 1:2 (0:0)

Bramki: 1:0 Puchacz 80, 1:1 Kravets 89-samobójcza, 1:2 Perez 90+5.

LECH: 35. Filip Bednarek – 44. Alan Czerwiński, 37. Lubomir Satka, 16. Antonio Milić, 27. Tymoteusz Puchacz, 6. Jesper Karlstrom (70 Kvekveskiri), 25. Pedro Tiba, 21. Michał Skóraś (64 Sykora), 10. Dani Ramirez, 38. Jakub Kamiński (88 Kravets), 20. Aron Johannsson (64 Szymczak).

REZERWOWI: 31.Krzysztof Bąkowski, 3. Vasyl Kravets, 4. Thomas Rogne, 8. Jan Sykora, 11. Filip Marchwiński, 13. Tomasz Dejewski, 18. Bartosz Salamon, 23. Filip Szymczak, 30. Nika Kvekveskiri.

Trener: Maciej Skorża.

STAL: 13. Rafał Strączek – 6. Marcin Flis, 4. Bozhidar Chorbadzhiyski, 32. Jonatan de Amo Perez – 23. Krystian Getinger, 96. Robert Dadok (73 Granlund) – 8. Maciej Urbańczyk (84 Jankowski), 20. Grzegorz Tomasiewicz, 21. Matuesz Matras (84 Forsell), – 7. Maciej Domański (67 Prokić), 10. Mateusz Mak (67 Kolev).

REZERWOWI: 1. Michał Gliwa, 2. Albin Granlund, 5. Mateusz Żyro, 9. Andreja Prokić, 17. Petteri Forsell, 19. Kacper Sadłocha, 77. Maciej Jankowski, 92. Aleksandar Kolev, 99. Łukasz Zjawiński.

Trener: Włodzimierz Gąsior.

Żółte kartki: Milić, Sykora – Mak, Matras.