W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty

Sezon dożynkowy – czas start! [FOTO]

Aż trzy imprezy dożynkowe odbyły się we wtorek, 15 sierpnia. Święto plonów rozpoczęły w powiecie mieleckim gminy: Padew Narodowa, Borowa i Gawłuszowice.

Dożynki gminy Borowa odbyły się w Surowej i zostały połączone z tradycyjnym Gminnym Przeglądem Wieńca Dożynkowego. Podczas uroczystości sołectwa zaprezentowały swoje rękodzieła, a następnie – wszyscy bawili się w rytmach Młodzieżowej Kapeli Ludowej „Borowiacy” oraz zespołu „BRADERS”.

Festyn odbył się również podczas dożynek gminy Gawłuszowice, na które zaprosili gości: wójt gminy wraz ze Stowarzyszeniem „Wisłoczanie” oraz OSP Gawłuszowice. Święto plonów otworzyła tam uroczysta msza święta odprawiona w Kościele św. Wojciecha o godz. 14.

Nieco wcześniej, bo o godz. 13, wystartowały uroczystości w miejscowości Pierzchne. Dożynki obfitowały w atrakcje kulinarne i muzyczne. Na scenie zagrali: Kapela Ludowa „Padwianie”, zespół „INTERIM” oraz „BUENOS”.

To nie koniec dożynkowych atrakcji w naszym powiecie. Już w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia, odbędą się uroczystości w gminach: Mielec, Czermin, Wadowice Górne i Tuszów Narodowy, a 27 sierpnia – w gminie Radomyśl wielki. W niedzielę, 3 września, na bulwarach przy ul. Rzecznej odbędą się z kolei dożynki powiatowe. Na scenie zagrają: Ignis Dei, Randez Vous, The Liverpool i Piersi Lepsi.

http://www.powiat-mielecki.pl

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa