W piątek 12 maja rozpoczął się Turniej Finałowy I Ligi Kobiet.

• ITA TOOLS Stal Mielec,
  • KS BAS Kombinat Budowlany,
  • LOS Nowy Dwór Mazowiecki,
  • Trans-Ann Płomień Sosnowiec.

W pierwszym dniu rozgrywek ITA TOOLS Stal Mielec pokonała w setach 3:0 KS BAS Kombinat Budowlany. MVP meczu została Katarzyna Bryda.  Natomiast w drugim meczu, zawodniczki LOS Nowy Dwór Mazowiecki wygrały z Trans-Ann Płomień Sosnowiec 3:2.

W sobotę nasze zawodniczki pokonały w setach LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3:0, co przybliżyło je do wymarzonego awansu. MVP tego spotkania została Karolina Staniszewska.

W drugim meczu, w sobotę BAS Białystok uległ Sosnowcowi 2:3. To właśnie ten tie-break przesądził o tym, która drużyna w przyszłym sezonie zagra w Tauron Lidze, i że będzie to ITA TOOLS Stal Mielec.

Niedzielne rozgrywki rozpoczęło zwycięstwo LOS Nowego Dworu Mazowieckiego z KS BAS Kombinatem Budowlanym 3:1.

W ostatnim meczu po nieudanym pierwszym secie, ITA TOOLS Stal Mielec pokonała Trans-Ann Płomień Sosnowiec 3:1 i oficjalnie została Mistrzem I Ligi Siatkówki, co dało jej awans do Tauron Ligi.

Warto podkreślić, że mielczanki były również najlepsze w fazie zasadniczej rozgrywek. Przegrały tylko dwa mecze.

Mielec czekał aż jedenaście lat na powrót siatkarek do ekstraklasy. Dotychczas  zawodniczki Stali Mielec pięć razy stawały na podium mistrzostw Polski, ale nigdy na najwyższym. Dwa poprzednie sezony nie przyniosły awansu. W 2021 roku mielczanki okazały się nieznacznie słabsze od Opola, a rok później od Tarnowa.

Mówi się, że do trzech razy sztuka i w tym przypadku to hasło się sprawdziło. Niedzielny wieczór zakończył się wspaniałą fetą w Szkole Podstawowej nr 3. Złote medale wręczył zawodniczkom ITA TOOLS Stal Mielec Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski oraz Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski. Wśród kibiców nie zabrakło także Zastępcy Prezydenta Adriany Miłoś.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy mocno kciuki za siatkarki w przyszłym sezonie!