Siatkarki UNI Opole mistrzyniami I ligi Siatkówki Kobiet. SPS Stal Mielec – UNI Opole 1 : 3 [FOTO, VIDEO]

Nasza drużyna SPS Stal Mielec w tym sezonie została wicemistrzem I ligi, wczoraj zdobyła srebrne medale.
Finałowa rywalizacja pomiędzy drużynami z Opola i Mielca toczyła się do trzech wygranych meczów, podopieczne Nicoli Vettoriego pokonały Stal 3:1.

Dwa pierwsze spotkania rozegrano tydzień temu w opolskiej Stegu Arenie. Opolanki dwukrotnie wygrały 3:0 i przed wyjazdem na Podkarpacie były w komfortowej sytuacji.

Zmotywowane sobotnim zwycięstwem nasze siatkarki dobrze rozpoczęły również wczorajsze spotkanie, wygrywając pierwszy set. Później jednak boisko zdominowały zawodniczki z UNI Opole. Trzy kolejne sety wygrały opolanki i to pozwoliło im świętować historyczny sukces.

Nazywane Wilczycami siatkarki UNI Opole to drużyna, która z niewielkiego akademickiego klubu dołączyła do siatkarskiej elity w pięć lat!

Wczorajsza feta na sali gimnastycznej SP 3 długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

Stal Mielec – UNI Opole 1:3 (25:21, 20:25, 20:25, 21:25)

Stal: Duda, Bryda, Pelczarska, Stroiwąs, Łukasiewicz, Żabińska, Samul (libero) oraz Molenda, Mras, Hatala, Laskowska
UNI: Stronias, Ciesiulewicz, Orzyłowska, Makarowska, Sieradzka, Muszyńska, Adamek (libero) oraz Rybak, Wąsik