W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Sport

SP 6 na turnieju siatkówki dziewcząt Sparkassencup w austriackim Feldkirch!!

Już w najbliższy czwartek reprezentacja dziewcząt SP 6 wyjeżdża na prestiżowy turniej siatkówki do Austrii, gdzie jako jedyna druzyna z Polski powalczy m.in z zawodniczkami z Włoch, Francji, Niemiec, Chin.

Dziewczęta – rocznik 2006 pod okiem Beaty Cetnar wspierają mieleckie firmy, które pokrywają koszty tego przedsięwzięcia. W drodze powrotnej z Austrii, uczennice klas siatkarskich SP 6 będą zwiedzać niemieckie miasto Stuttgart oraz potrenują z niemiecka drużyna dziewcząt Birkach. Możliwe bedzie to dzięki zaangażowaniu trenera tamtejszej drużyny polskiego pochodzenia Georga Linnerta.

W dniach 16-21 stycznia uczennice klas siatkarskich SP 6 w Mielcu brały udział w 10 Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Dziewcząt i Chłopców SPARKASSENCUP , w miejscowości Feldkirch w Austrii. Reprezentacja w składzie Bogdan Daria, Bogdan Nadia, Murjas Wiktoria, Sobota Małgorzata , Ciechon Wiktoria, Hyjek Kornelia wraz z trenerka Beatą Cetnar, miała okazję sprawdzić swoje umiejętności siatkarskie grając z drużynami z Francji, Włoch, Austrii, Niemiec.

Pomimo tego, iż mieleckie siatkarki były o 3 lata młodsze były bardzo blisko sprawienia niespodzianki i walki w pierwszej czwórce. Przegrana z drużyną Baden Wurtemberg- kadra kadetek niemieckich 1:2 zadecydowała o walce w grupie o miejsca 5-8. Ostatecznie dziewczyny z mieleckiej klasy siatkarskiej 7 e zajęły dobre 5 miejsce. Po zakończonym turnieju dziewczęta z SP 6 skorzystały z zaproszenia niemieckiej drużyny TSV BIRKACH ze Stuttgartu, gdzie oprócz zwiedzania , mogły trenować z zaprzyjaźnionym zespołem niemieckich kadetek, przebywając u rodzin niemieckich.

Wyjazd dziewcząt był możliwy przede wszystkim dzięki firmie KMK Logistik z Rzeszowa( Krystian Kuchar), która wypożyczyła busa, rodzicom zawodniczek oraz mieleckim spółkom MPGK I MPEC , a także przewodniczącej Rady Rodziców w SP 6.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mielecka Strefa Kibica

Wiadomości Mielec

Piłkarze Stali Mielec na meczach reprezentacji swoich państw

Wiadomości Mielec

ZSP Ruda – czwarta drużyna w województwie

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa