W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka

Spektakl teatru Magia na scenie SCK

Teatr „Magia”, działający w Domu Kultury SCK, zapowiada kolejną premierę. Tym razem instruktorka i reżyserka Jadwiga Klaus i jej młodzi aktorzy zaprezentują spektakl „Ania, nie Andziula”, a spektakl będzie prezentowany w ramach obchodów 70-lecia działalności Domu Kultury w Mielcu.

Anka ze świata „Magii”

Inspiracją obecnej propozycji teatru – spektaklu „Anka nie Andziula” – jest powieść Lucy Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza” oraz film „Anna”. Ponadgodzinny spektakl przeniesie odbiorców w czasy Ani z Zielonego Wzgórza (lata 70. i 80. XIX wieku), nie zabraknie też nawiązania do współczesności.
W przedstawieniu weźmie udział młodzież mieleckich szkół podstawowych i średnich, a ciekawostką będzie uczestnictwo w spektaklu młodego ucznia z Włoch, który od roku przebywa i uczy się w naszym mieście. W spektaklu zobaczymy: Amelię Bizoń, Alicję Drop, Nadię Gembal, Antka Hyjka, Natalię Kwiatkowską, Wojciecha Mroczki, Giovanniego Lambertucci, Jaśminę Michałowską, Michała Puzio, Marlenę Szelest, Maję Smyklę, Nadię Strokoń, Igora Tobiasza, Lenę Wojdę, Weronikę Wójcik.
Teatr „Magia” od 11 lat prowadzi edukacje teatralną w Domu Kultury SCK w Mielcu. W tym czasie wystawił m. in.: „Piotrusia Pana”, „Księcia i żebraka”, „Szeherezadę”, „Konika Garbuska”, „Calineczkę”, „Krowę w kosmosie”. W czasie pandemii teatr nie mógł się zaprezentować na scenie, ale przygotował bajkę „Sara”, która została sfilmowana i była dostępna na kanale YouTube SCK. W ubiegłym roku teatr zaprezentował sztukę „Planeta GNU” inspirowaną scenariuszem Umberto Eco. Tematem spektaklu była, jakże ważna obecnie, sprawa zanieczyszczenia środowiska na naszej planecie.
Premiera sztuki „Anka, nie Andziula” odbędzie się 3 czerwca o godz.16. „Magia” zagra także dwa spektakle dla szkół 6 czerwca o godz.9 i 11. Bilety na spektakl dla szkół można już rezerwować w kasie kina „Galaktyka” (kasa czynna w dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele- godzinę przed seansem, w środy- kasa nieczynna).
Bilety wstępu – 15 zł.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Mielecka Gwiazda Sportu będzie drugi raz na olimpiadzie

Wiadomości Mielec

Spędź wakacje z wojskiem

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa