W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Spotkanie z Pauliną Buziak

W dniu 18 lipca w siedzibie Urzędu Miasta w Mielcu odbyło się  spotkanie z drugim mieleckim sportowcem – Pauliną Buziak, która będzie reprezentować Mielec i Polskę na Igrzyskach Olimpijskich w  Rio de Janerio.

Paulina zmagać się będzie z najlepszymi na świecie zawodniczkami w chodzie sportowym na 20 km. Jej start zaplanowany został na dzień 19 sierpnia.

 

Do wyjazdu na IO szykuje się dziewięciu sportowców z Podkarpacia, z czego siedmiu ma już pewne powołanie, w tym dwoje lekkoatletów LKS Stal Mielec: Paulina Buziak i Rafał Augustyn oraz trener Krzysztof Augustyn

 

Paulina, zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec jest Polką nr 1 do startu na dystansie 20 km. Jest wielokrotną Mistrzynią Polski. Jej rekord życiowy na tym dystansie wynosi 1:29:41 (2014).

W trakcie spotkania w Urzędzie Miasta Paulina przyznała się, że nie do końca wierzyła że uda się jej zdobyć minimum i wyjechać na drugie po Londynie (2012 rok), Igrzyska Olimpijskie.

 

Na przełomie roku przeszła leczenie kontuzji kolana – co wyłączyło ją na kilka tygodni z treningów i udziału w zawodach. Pomimo tego już podczas mityngu lekkoatletycznego w czeskich Podebradach w kwietniu wypełniła minimum kwalifikujące ją do udziału w Igrzyskach Olimpijskich.

W spotkaniu w Urzędzie Miasta udział wzięli Zastępcy Prezydenta Mielca Panowie Jan Myśliwiec i Tadeusz Siemek oraz szef Biura Sportu i Rekreacji Marek Kamiński.

 

W imieniu Prezydenta Mielca Daniela Kozdęby przekazali oni Paulinie symboliczny czek na wyjazd do RIO w kwocie 2 000 zł oraz czek przyznający jej najwyższe możliwe stypendium sportowe w wysokości prawie 4 000 zł/miesiąc na okres 6 miesięcy. Życzymy jej udanego startu i powrotu z medalem Igrzysk Olimpijskich.

 

mielec.pl

 

IMG_8652-850x504

 

IMG_8664-850x504

 

IMG_8672-850x504

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa