W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka

Spotkanie z poezją Katarzyny Hudy

W piątek, 16 lutego 2024 r., w Samorządowym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Wadowicach Górnych zs. w Wadowicach  Dolnych, byliśmy świadkami spotkania z poezją mieszkanki gminy Katarzyny Hudy – członkini ZLP Oddziału Rzeszów i Mieleckiego Towarzystwa Literackiego im. Marii Błażków w Mielcu.

Imprezę, współorganizowaną z Gminną Biblioteką Publiczną w Wadowicach Górnych, połączoną z finisażem wystawy KŚT przy  TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu., prowadziła dyrektor SOKR Elżbieta Augustyn-Gruszka. Wcieliła się ona zarazem w rolę literackiego interlokutora: przedstawiła sylwetkę poetki, zręcznie kreowała fabułę rozmowy, która nawiązywała do treści z pięciu tomików poetki, i w wielu przemycanych wątkach rozmowy, dotyczyła prezentacji warsztatu poetyckiego głównej bohaterki wieczoru, zaś samą jej poezję czytało aż… dwanaście osób.

W przerwach, pomiędzy głównymi wątkami rozmowy i czytaniem wierszy, swój kunszt muzyczny zademonstrował maestro Leszek Gruszecki. W wydarzeniu udział wzięli wójt Gminy Wadowice Górne Michał Deptuła, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu Jolanta Strycharz, Dyrektor GBP Wadowice Górne Anna Węgrzyn, prezes Zarządu MTL im. Marii Błażków Zbigniew Michalski, radni i sołtysowie z terenu gminy, twórcy KŚT TMZM Mielec, i bardzo liczne grono miłośników poezji.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

Wiadomości Mielec

Oficjalne wyniki PKW wyborów samorządowych 2024 w Mielcu

Wiadomości Mielec

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa