W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Wyniki policyjnej akcji – „Prędkość”

Zapewnienie bezpieczeństwa i ograniczenie ilości wypadków, poprzez nadzór nad prędkością pojazdów na drodze, to jeden z głównych priorytetów mieleckiej Policji.

W czwartek policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzili działania „Prędkość”, których głównym celem było zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków, poprzez egzekwowanie przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Niestety statystyki wskazują, że nie brakuje kierowców, którzy zagrażają bezpieczeństwu.

W czwartek (15.02) od rana, funkcjonariusze na terenie powiatu mieleckiego, prowadzili działania „Prędkość”. Poza prewencyjnym oddziaływaniem na kierujących i wzbudzaniem w ich świadomości współodpowiedzialności za porządek i bezpieczeństwo na drodze, funkcjonariusze podejmowali szereg czynności wobec tych kierujących, którzy lekceważyli przepisy prawa o ruchu drogowym, a zwłaszcza te dotyczące przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Głównym celem policyjnej akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze prowadzili pomiary prędkości, zarówno statycznie, jak i dynamicznie. W działaniach wykorzystano radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w videorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Podczas akcji mieleccy policjanci skontrolowali 60 kierowców i ujawnili 33 przekroczeń dozwolonej prędkości. Mundurowi zatrzymali prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Nadmierna prędkość, to nadal główna przyczyna tragicznych wypadków drogowych. Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Zespoły i Kapele Ludowe Roztańczyły Gminę Mielec [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Most gotowy w Dulczy Wielkiej

Wiadomości Mielec

Seniorzy zakończyli rok akademicki MUTW [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa