W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Materiały video

Strażackie świętowanie i nowy samochód dla OSP Jaślany [VIDEO]

14 lipca w Jaślanach odbyły się strażackie uroczystości związane z przeniesionym z maja gminnym dniem strażaka połączone z przekazaniem nowego średniego samochodu ratowniczo gaśniczego dla OSP Jaślany.

W uroczystościach brał udział wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.
Rozpoczęła je msza święta w kościele parafialnym w Jaślanach odprawiona przez ks. porucznika Jerzego Skiminę, kapelana WOT i OSP, który też dokonał poświęcenia samochodu. W uroczystościach brały udział delegacje z poszczególnych jednostek OSP z terenu gminy wraz z pocztami sztandarowymi, komendant powiatowy PSP, samorządowcy szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, kierownicy jednostek organizacyjnych, mieszkańcy.

Prezes OSP Jaślany Krzysztof Kapel ukazał bogatą i długą historię OSP Jaśłany, wyrażając podziękowanie wszystkim którzy przyczynili się do jej rozwoju, a w szczególności za pomoc w zakupie nowego samochodu bojowego średniego o wartości 814 260,00 zł w tym z dotacji Komendy Wojewódzkiej PSP 473 500,00 zł dotacji WFOŚiGW 200 000,00 zł i budżetu gminy 140 760,00 zł.
Uroczystego wręczenia dokumentów do samochodu i przecięcia wstęgi dokonali: wiceminister Marcin Warchoł, Komendant Powiatowy PSP Stanisław Rączka, wójt gminy Andrzej Głaz.

Wiceminister Marcin Warchoł gratulując jednostce OPSP Jaślany jej sukcesów, bogatej historii nawiązał do dotacji z Ministerstwa Sprawiedliwości dla jednostek OSP, które w ten sposób zwiększają swoje zdolności bojowe, aby ratować zdrowie i życie mieszkańców. M.in. zaznaczył, że kolejna dotacja w kwocie 300 00,00 zł będzie przekazana dla OSP Grochowe II celem zakupu kolejnego samochodu bojowego średniego.

W swoim wystąpieniu wójt gminy Andrzej Głaz odniósł się do roli jednostek OSP w życiu gminy, zaznaczył że w ostatnich latach w ramach zrealizowanych 30 inwestycji za ponad 30 mln zł. dokonano modernizacji domów strażaka, aby służyły wszystkim mieszkańców, zakupiono 5 nowych samochodów, jeden samochód bojowy otrzymano od PSP, doposażono jednostki w sprzęt i umundurowanie. Te zadania zrealizowane były dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu osób, którym wyraził serdeczne podziękowania.
Wyraził też wdzięczność obecnemu na uroczystości wiceministrowi za obecność i duże wsparcie, które kieruje do naszej gminy w ramach środków ministerialnych.


R.Paterak

https://www.facebook.com/WojtGminyTuszowNarodowy/videos/341837380078055/
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa