W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje Inne i charytatywne

Strzelcy podsumowują zbiórkę dla Mateusza z Czermina

Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 2093 im. gen. broni Władysława Sikorskiego w Mielcu wraz przedstawicielką Fundacji Votum podsumowali zakończoną zbiórkę środków pieniężnych do puszek na leczenie i rehabilitację 19-letniego Mateusza z Czermina.

Na leczenie Mateusza udało się uzbierać 9603,40 PLN, które trafiły na konto Mateusza w Fundacji Votum, co pokryje część kosztów rehabilitacji.

Razem z Mateuszem i jego rodzicami organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom odwiedzającym sklepy A&K Hurt Market w Mielcu, Biedronkę w Tuszymie i Galerię Navigator, hojnie wrzucającym datki do puszek wolontariuszy. W zbiórkę zaangażowało się kilkunastu młodych wolontariuszy reprezentujących Jednostkę Strzelecką oraz członkowie rodziny Mateusza i wolontariusze z organizacji charytatywnej I LO. Jak zwykle kwestowali też rodzice, którzy sami posiadają dzieci potrzebujące wsparcia, a mimo to udzielają się także dla innych potrzebujących. Nie bez znaczenia były również setki udostępnień plakatu promującego zbiórkę na Facebooku.

W szczególny sposób organizatorzy pragną podziękować redakcji portalu W Cieniu Jupiterów za nagłośnienie zbiórki oraz zarządzającym: siecią sklepów A&K Hurt Market w Mielcu, Biedronką w Tuszymie oraz Galerią Navigator za umożliwienie kwestowania pod ich sklepami.

Przypominamy, że 19-letni Mateusz z Czermina po wypadku komunikacyjnym przebywa obecnie w ośrodku na intensywnej rehabilitacji, która ma zadanie przywrócić mu możliwość samodzielnego poruszania się. Miesięczny koszt pobytu to kwota 20 tys. PLN. Na rehabilitację Mateusza można wpłacać datki bezpośrednio na konto zbiórki internetowej https://www.siepomaga.pl/mateusz-skwara lub poprzez stronę Fundacji Votum, pod której opieką znajduje się Mateusz https://fundacjavotum.pl/skwara-mateusz/ 

Na końcu organizatorzy zapewniają, że są otwarci na dalszą współpracę przy realizowaniu projektów zbiórkowych dla dobra bliźnich, w szczególności najmłodszych. Doświadczenie zebrane podczas wielu tego typu akcji zbiórkowych pozwala im spoglądać z nadzieją w przyszłość, więc pewnie jeszcze nie jeden raz usłyszymy o prowadzonych przez nich akcjach.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prezentacja Zastępców Prezydenta Miasta Mielca [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa