W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Kultura i nauka

Sukces ucznia Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu w wojewódzkim konkursie literackim

Gryf- symbol Mielca i Dębicy Rzech, Dama z Krasiczyna czy też Kolbusz i Jarosław – te postacie pojawiły się wierszu, który zapewnił uczniowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu drugie miejsce w finale Podkarpackiego Konkursu ,,Literatura i dzieci”

Niedawno informowaliśmy o miejskim sukcesie Jakuba Witka. Wtedy zdeklasował wszystkich z Mielca i okolic, dostał się do finału konkursu recytując wiersz swojego dziadka, znanego regionalisty i autora Encyklopedii Miasta Mielca – Józefa Witka.

Ten niezwykły duet pokoleń dziadka i wnuka, jak widać jest przepisem na sukces. W finale mielczanin rywalizował z 35 osobami z całego regionu. Ostatecznie zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Kuba na co dzień jest uczniem czwartej klasy. Od najmłodszych lat z powodzeniem bierze udział w konkursach recytatorskich organizowanych na terenie miasta i powiatu. Jego opiekunem jest nauczycielka Marzena Chudzik. Tegoroczny konkurs upłynął pod hasłem „Niezwykłe opowieści „. Kuba zaprezentował jurorom wiersz ,, Sejmik podkarpackich dziwadeł’’. Jak widać oceniający docenili nie tylko profesjonalne wykonanie, ale i oryginalność tekstu, który został napisany właśnie na tę okazję.

Gratulacje Kuba!!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

O dziennikarskiej pasji słów kilka [FELJETON]

Wiadomości Mielec

Seniorzy na scenie w Gminie Tuszów Narodowy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Słowa dają moc – szkolenie z zakresu przeciwdziałaniu przemocy domowej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa