22 maja 2019 (środa) - 9:27
Slider
Image default
Kultura i nauka

Sukces w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego

Karolina Pryga, uczennica trzeciej klasy technikum w Zespole Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu, znalazła  się w elitarnym gronie dziesięciu nagrodzonych uczestników ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego Great Poles   ( Wielcy Polacy ).

Konkurs  został zorganizowany przez British Alumni Society – Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich, Young Talent Management  i Oxford University Press. Polegał na wyszukaniu i opisaniu w języku angielskim niezwykłej osoby narodowości polskiej lub polskiego pochodzenia, która wywarła znaczący wpływ na świat.

Zadaniem uczestników było wyjaśnienie i uzasadnienie, dlaczego warto tę osobę włączyć do wyróżnionej grupy Wielkich Polaków.   Esej Karoliny, poświęcony zapomnianemu wynalazcy, Janowi Szczepanikowi, okazał się jednym z najlepszych w kraju i został zakwalifikowany do ścisłego finału. Warto podkreślić, że zostanie opublikowany na stronie internetowej www.greatpoles.pl oraz  w Gazecie  – Dziennik Polonii w Kanadzie.  

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się 9 czerwca br. podczas uroczystej gali w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie. Organizatorzy zaprosili autorów  najwyżej ocenionych prac oraz ich opiekunów. Karolina uczestniczyła w gali wraz z nauczycielką języka angielskiego, Magdaleną Surdej, pod kierunkiem której pisała pracę konkursową.  

 

 

 

Slider

Zobacz też...

1 Komentarzy

Burek 11 czerwca 2018 (poniedziałek) at 15:48

Brawo !!!

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości
%d bloggers like this: