W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Kultura i nauka

Sukces zespołu tanecznego Mini Max Show w Suwałkach [FOTO]

Mielecki zespół taneczny Mini Max Show wygrał II nagrodę w XVIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2018 ”. Choreografem i opiekunem zespołu, który działa przy Domu Kultury SCK, jest Anna Leszkiewicz, którą mielecka publiczność zna jako autorkę sukcesów kilku musicali, w tym ,,W tym roku świat nie będzie”.

Festiwal w Suwałkach ma długą historię. Jego prekursorem był festiwal harcerski, który po raz pierwszy odbył się w 1976 r. Jego kolejne edycje ,,krążyły” po Suwalszczyźnie – odbywały się w Ełku, Giżycku, Mrągowie, a od 1990 r. – w Suwałkach. Tak już zostało aż do 2000 r., kiedy to organizatorzy przekształcili harcerski przegląd piosenki w Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca. Odtąd obok popisów wokalnych w konkursie mogły też występować zespoły taneczne.


Festiwal w Suwałkach jest ostatnio łaskawy dla mieleckich zespołów. W zeszłym roku grupa starsza zespołu Domu Kultury SCK ,,Abrakadabra” zajęła I miejsce i ,,Złotą Muszelkę Wigier”, a grupa średnia – II miejsce i ,,Srebrną Muszelkę Wigier” w kategorii zespołów ludowych.
Teraz przyszła pora na Mini Max Show. W rywalizacji 22 zespołów (z podziałem na kategorie wiekowe) mielczanki wywalczyły II nagrodę i przywieźli do Mielca ,,Srebrną Muszelką Wigier”. Mini Max tańczył w 15-osobowym składzie.

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

III Gala ‘Master of English’ w Sali Królewskiej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Spektakl teatru „Magia” na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

MOS Koncert „Polska muzyka filmowa” – Podsumowanie sezonu w konwencji kinowej

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa