W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Sukcesy instrumentalistów z Radomyśla Wielkiego

Maj obfitował w udane występy uczniów Szkoły Muzycznej I st. w Radomyślu Wielkim na konkursach muzycznych.

Podczas XV Makroregionalnego Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych, który 29 maja odbył się w Kolbuszowej, Jan Szczerbiński z klasy trąbki Erwina Żebry oraz zespół „Ad MaioreS” w składzie: Szymon Siedlik, Mikołaj Sitko i Adam Sztorc z klasy waltorni i puzonu Agnieszki Siedlik zdobyli pierwsze nagrody. Z trzecią nagrodą wróciła Julia Olchawa z klasy trąbki E. Żebry.

Sukcesem „Ad MaioreS” zakończył się też występ na IV Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Polskiej, który 11 maja odbył się w Jarosławiu. Radomyski zespół na zajął tam pierwsze miejsce.

Z kolei 18 maja na I Brass Festiwalu Instrumentów Dętych Blaszanych w Łańcucie Mikołaj Sitko i Anna Kozioł zdobyli wyróżnienia.

Gratulacje należą się Zuzannie Kurek i Mateuszowi Ślęczkowskiemu, którzy 18 maja zostali laureatami XIII Regionalnych Przesłuchań Uczniów Klas Gitary i Zespołów Gitarowych Szkół Muzycznych I Stopnia w Strzyżowie. Zajęli oni odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Natomiast występując w duecie uplasowali się na trzeciej pozycji. Z kolei podczas VI Wiosennych Spotkań Młodych Gitarzystów w Pruchniku, które odbyły się 13 maja, Zuzia zdobyła drugą nagrodę, a Mateusz trzecią. Dodajmy, że oboje są uczniami Elżbiety Laskowskiej.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne warsztaty literackie Mieleckiej Grupy Literackiej

Wiadomości Mielec

Twierdza przy Solskiego zdobyta. FKS Stal Mielec – Korona Kielce. 2 : 3 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Uroczyste wręczenie odznak „Zasłużony dla Rolnictwa” [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa