W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Sukcesy radomyskich sztafet

Radomyśl Wielki po raz kolejny był reprezentowany w Sztafetowych Biegach Przełajowych na szczeblu wojewódzkim.

Szkoła Podstawowa z Radomyśla Wielkiego znakomicie spisała się w finale powiatowym Sztafetowych Biegów Przełajowych. W Igrzyskach Dzieci w kategorii dziewcząt radomyska sztafeta zajęła 3. miejsce, a w kategorii chłopców 2. miejsce – tym samym awansując do zawodów na szczeblu rejonowym. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zarówno sztafety dziewcząt i chłopców awansowały do etapu rejonowego zajmując pierwsze miejsca w obu kategoriach. 

W zawodach rejonowych rywalizowały najlepsze szkoły z czterech powiatów. Na tym etapie drużyny radomyskiej podstawówki musiały już mierzyć się z zespołami, których biegacze na co dzień trenują w klubach sportowych i odnoszą sukcesy na arenie ogólnopolskiej. – Niemniej w IMS nasze dziewczęta dzielnie walczyły do samego końca i na ostatnich metrach wyprzedziły szkołę SP nr 5 z Dębicy zapewniając sobie awans do finału wojewódzkiego. W nim ostatecznie zajęły 10 miejsce. Sztafeta chłopców uplasowała się na 6. miejscu w rejonie – przekazuje Jacek Moskalczyk z SP Radomyśl Wielki.

Sztafety wystąpiły w składach:

Dziewczęta IMS – I m. powiat, II m. rejon, X m. województwo: Karolina Adamowicz, Oliwia Czapiga, Eliza Idzik, Zofia Litwin, Julia Kwater, Weronika Kopacz, Katarzyna Misiewicz, Alicja Mydlarz, Amelia Pytka, Milena Subernat, Julia Lazur,  Wiktoria Garncarz. 

Chłopcy IMS:  I m. powiat, VI m. rejon: Igor Chmura, Szymon Gałat, Julian Pleban, Maciej Stachowicz, Wiktor Szpyrka, Igor Szocik, Igor Sito, Konrad Kluk, Jakub Gmyr, Kacper Gibek, Dawid Baran, Artur Labak.

Chłopcy ID: II m. powiat, VIII m. rejon: Krystian Czapiga, Patryk Garncarz, Fabian Grzanka, Nikodem Juras, Antoni Koczwara, Kacper Kużdżał, Jakub Miras, Filip Skiba, Paweł Mydlarz, Marcin Roczniak, Maciej Studniarz, Norbert Moskal, Konrad Ziobroń, Konrad Kieraś, Gabriel Szocik.