W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Lifestyle Przestępstwa, skandale, afery

Święto Ziemniaka w Padwi Narodowej [FOTO]

Za nami jedenasta już odsłona padewskich obchodów Święta Ziemniaka. Lokalne święto w Padwi Narodowej zaczyna z roku na roku cieszyć się coraz większym zainteresowaniem.

W ubiegłą niedzielę na terenach szkolnych w Padwi każdy mógł znaleźć coś dla siebie – poczynając od degustacji przepysznych potraw z ziemniaków, a kończąc na zabawie przy muzyce zaproszonych zespołów.

Tegoroczne obchody prowadził pracujący na co dzień w radiu Leliwa Tomasz Łępa. Następnie ogłoszone zostały cztery konkursy tematyczne, a na scenie pojawiła się Kapela Ludowa Padwianie, która swoją muzyką umilała czas pracy komisji oraz rozbawiała zaproszonych gości.

Zgodnie z tradycją wszystkie obecne stoiska rywalizowały ze sobą w czterech kategoriach. Pierwszą kategorią było „Najpiękniej przybrane stoisko promocyjne”, gdzie pierwsze miejsce zajęło sołectwo Zachwiejów. Na drugim miejscu uplasowało się sołectwo Babule zaraz przed Paniami z Senior Wigor, które zajęły miejsce trzecie. Komisja pod przewodnictwem Sylwii Bik miała ciężki orzech, do zgryzienia, ponieważ poziom dekoracji stoisk w tym roku był bardzo wysoki. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez firmę Hydrogaz.

Zwycięzcą w drugiej kategorii na „Tradycyjną potrawę z ziemniaka” zostało KGW w Rożniatach, które przygotowało knedle nadziewane jagnięciną. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio KGW Padew Narodowa za placki „po padewsku” oraz KGW Domacyny za niesamowitą zalewajkę. Jak przystało na gminę Padew poziom kulinarny tegorocznego konkursu, był bardzo wysoki a komisja, której przewodniczył Grzegorz Gałuszka, długo dywagowała nad wyłonieniem zwycięzców.

Trzecią kategorią był „Najlepszy destylat owocowy”, gdzie chętnych do komisji nie brakowało, gdyż lokalne nalewki należą do najlepszych w regionie. Komisji dzikiej róży z nutką wiśni”. Drugie miejsce przypadło Paniom z Domu Senior+ w Padwi Narodowej a na miejscu trzecim uplasowało się KGW z Wojkowa. Ponadto wyróżnione zostały KGW Padew Narodowa, Maria Pubrat z Domacyn oraz Marzena Bik z Rożniat. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez firmę Drew-Bik z Rożniat.

Ostatnią kategorią była „Najbardziej innowacyjna potrawa z ziemniaka”. Dzięki pomysłowości i wyobraźni uczestników do wyrobu potraw z tej kategorii zostały użyte nawet takie części bulwy ziemniaczanej, o których istnieniu nawet sam ziemniak nie zdawał sobie sprawy. Komisja pod przewodnictwem Elżbiety Burkiewicz przyznała pierwsze miejsce Paniom z KGW Przykop za „ziemniaczane kuleczki Rocher z marcepanem”. Warto też zauważyć, że Panie z Przykopa po raz pierwszy zaprezentowały na swoim stoisku fotobudkę, która cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. Drugie miejsce zajęło KGW Zarównie za „pizzę Św. Antoniego”, a na miejscu trzecim znalazła się ekipa Pana Sołtysa z Padwi Narodowej za „ziemniaczane burgery”. Ze względu na olbrzymią różnorodność oraz pomysłowość tegorocznych uczestników Komisja zdecydowała się przyznać dodatkowe trzy nagrody specjalne: KGW z Zachwiejowa za „tort ziemniaczany z migdałami”, KGW w Zadusznikach za piękne i ciekawie podane danie „Pikantna Adelajda” oraz Paniom z „Senior Wigor” z Przykopa za kociołek z zupą ziemniaczaną. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne, które ufundowała firma Zetor-Sanar z Kleczanowa.

Po części oficjalnej przyszła pora na część artystyczną – na scenie pojawił się zespół Akant Band a zaraz po nim przyszła kolej na tegoroczną gwiazdę wieczoru – zespół CoCo Jumbo z Zamościa. Następnie nastąpiła zabawa taneczna z rewelacyjnym jak zwykle zespołem Randez-Vous, który zabawiał publiczność do samej północy.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Ważne kroki po rozmowie kwalifikacyjnej: podziękowanie i kontynuacja

Wiadomości Mielec

Odpowie za posiadanie narkotyków

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa