W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Dygresja – twórczość literacka po raz siódmy

Twórców z Mielca i okolic, którzy piszą interesujące utwory, zapraszamy po raz siódmy na łamy „Dygresji” – Mieleckiego Rocznika Literacko-Kulturalnego.

Każdego roku literaci z regionu mieleckiego, oparciu o pracę redakcyjną Mieleckiego Towarzystwa Literackiego im. Marii Błażków, dostają szansę prezentacji swojego dorobku w piśmie „Dygresje” – Mielecki Rocznik Literacko-Kulturalny. Do współtworzenia nowego numeru pisma, który ukaże się w grudniu bieżącego roku i będzie zawierał przegląd regionalnej twórczości literackiej, zapraszamy każdego piszącego pod warunkiem, że jego utwory przemawiają własnym głosem.

Zapraszamy osoby piszące – niezależnie od tego jakie stowarzyszenie reprezentują. Chcemy, aby była to atrakcyjna artystyczna prezentacja regionalnej twórczości. Aby wziąć udział w tym wydaniu, każdy twórca musi nadesłać na adres e-mail [email protected] minimum 10 wierszy, fragmentu prozy do 15 stron, tekstów krytyczno-literackich względnie innej twórczości (mile widziane fraszki, aforyzmy, limeryki itp.) w jednym pliku Word wraz z biogramem i w oddzielnym pliku zdjęcia portretowego o rozdzielczości 350 dpi.

Termin nadsyłania materiałów upływa z dniem 10 października 2023 r. Jednocześnie prosimy, by nie odkładać tej ważnej sprawy na ostatnią chwilę. Zapraszamy do współpracy artystów malarzy i fotografików: bardzo poważnie potraktujemy Wasze prace w trakcie redakcji, aby znalazły swoje należne miejsce.

Celem Towarzystwa jest prowadzenie szeroko pojętej działalności kulturalnej zwłaszcza w zakresie propagowania literatury i dobrej książki, a przede wszystkim wspieranie ambitnej twórczości, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży – poprzez rozwój jej wrażliwości literackiej i zamiłowanie do literatury. Dlatego zaproszenie to także kierujemy do literacko uzdolnionej młodzieży mieleckich szkół średnich. Jesteśmy zainteresowani szerokim Waszym udziałem w tej publikacji.

Każda nadesłana do nas praca zostanie opublikowana na prawach artystycznego debiutu. Serdecznie zapraszamy chętnych, do skorzystania z szansy takiego debiutu i promocji artystycznej swojej osoby.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Informacja magistratu w sprawie wycięcia wierzb na osiedlu Lotników [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Koncert Kasi Moś na Bulwarach Gryfinów Mieleckich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Korzenie i Kwiaty – Przywracanie Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych – wręczenie nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa