W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Święty Mikołaj w Gminie Padew Narodowa [FOTO]

W dniu 9 grudnia 2016 r. o godz. 1100 w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. I. Łukasiewicza w Padwi Narodowej odbyła się po raz piętnasty gminna impreza kulturalno-integracyjna dla osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Padew Narodowa pt.„ IGRASZKI MIKOŁAJKOWE”.

Co roku w imprezie bierze udział ponad 100 osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów, ponadto władze samorządowe i zaproszeni goście. Impreza ma na celu zintegrowanie osób niepełnosprawnych z terenu gminy i ich rodzin, umożliwienie im bezpośredniego kontaktu z władzami Gminy, radnymi i zaproszonymi gośćmi.

W programie artystycznym uczestnicy igraszek zobaczyli występ grupy cyrkowej „Szok” z Ukrainy. Nie zabrakło również wesołej zabawy z klaunem Maurycym oraz z ciotką Klotką, którzy wywołują uśmiech na twarzach wszystkich obecnych na imprezie. Było również spotkanie ze św. Mikołajem. Na przygotowanych stoiskach można było pomalować sobie twarze na wybrany wzór, oraz wykonać różne zwierzęta i kwiaty z dmuchanych balonów.

Po programie artystycznym i poczęstunku uczestnicy jak co roku bawili się przy dźwiękach kapeli PADWIANIE (pod kierownictwem pana Janusza Kucharczyka), wykonujących między innymi znane i lubiane piosenki biesiadne.

Trudno nie wspomnieć o nauczycielach, pracownikach szkoły, uczniach szkoły i wolontariuszach, którzy poświęcają swój wolny czas, aby pomóc w organizacji imprezy. Głównym organizatorem imprezy w tym roku było Stowarzyszenie Rozwój Gminy Padew Narodowa we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Gminą Padew Narodowa, Szkołą Podstawową, Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Co roku zaproszeni goście są sponsorami owoców, słodyczy czy drobnych upominków dla uczestników imprezy. W tym roku wśród sponsorów znaleźli się: pan Zbigniew Tymuła Starosta Powiatu Mieleckiego, pan Robert Pluta Wójt Gminy Padew Narodowa, pan Janusz Bik Przewodniczący Rady Gminy wraz z radnymi Rady Gminy, proboszcz Janusz Filarowski, pani Joanna Skopińska Mycek, pan Dawid Uzar radny Rady Powiatu Mieleckiego.
Atmosfera na „ Igraszkach Mikołajkowych” była ciepła i serdeczna. Uczestnicy podkreślają, że cieszą się nie tylko z obecności innych osób niepełnosprawnych, ale ważna jest dla nich także możliwość wymiany doświadczeń, kontaktów, uściśnięcia ręki, porozmawiania, czy choćby tylko spotkanie w gronie znajomych.

UG Padew Narodowa

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa