W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Szczepienia profilaktyczne przeciw pneumokokom wkrótce w Mielcu

Rusza program profilaktycznych szczepień przeciwko pneumokokom dla osób 65+ dla mieszkańców Mielca – to pilotażowy projekt Prezydent Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego.

Osoby powyżej 65 roku życia, powinny w sposób szczególny zadbać o siebie i swoje zdrowie. Obok zalecanych przez lekarzy corocznych szczepień przeciwko grypie, bardzo istotne jest szczepienie przeciwko pneumokokom, czyli bakteriom dostającym się do naszego organizmu drogą kropelkową. Pneumokoki najczęściej odpowiedzialne są za choroby górnych dróg oddechowych, zapalenie gardła, zatok oraz zapalenie oskrzeli. Bakterie mogą dostać się do krwi i wywołać zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, sepsę (posocznicę). 

Wychodząc na przeciw potrzebom mieszkańców naszego miasta po raz pierwszy mam okazję zaprosić  Państwa do skorzystania z programu szczepień ochronnych przeciw pneumokokom dla osób 65+. Mając na uwadze Państwa  zdrowie, chciałem zorganizować pierwsze tego typu szczepienie w naszym Mieście – mówi Prezydent Jacek Wiśniewski.

Pomoc seniorom  w ramach „Programu profilaktycznych szczepień przeciwko pneumokokom dla osób 65+ zamieszkałych na terenie miasta Mielca” w postaci bonów to istotne wsparcie dla wielu osób. Koszt szczepionki jest wysoki, dlatego wiele osób starszych nie może pozwolić sobie na taki wydatek. Adresatami programu są osoby, zamieszkałe na terenie miasta Mielca w wieku 65+ i które w dorosłości nie były szczepione przeciw pneumokokom. Osoby, które wyrażą chęć i zgodę na udział w programie  zostaną przebadane przez lekarza, który podejmie ostateczną decyzję w kwestii podania szczepionki. 

Ze względu na trwającą pandemię wydawanie Bonu Zdrowotnego będzie poprzedzone kontaktem telefonicznym z pracownikami Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędzie Miejskim w Mielcu. W celu zapisania należy skontaktować się wybierając jeden z siedmiu wskazanych numerów telefonów w dniach od 17.02.2021do  19.02.2021 r. w godzinach od 7:30 do 15:30 – wyjaśnia Prezydent.

Telefony kontaktowe:

17 787 43 82 lub 17 787 43 93 lub  17 787 43 81 lub 17 787 43 84 lub 17 787 44 01 lub 17 787 44 02 lub 17 787 44 03.

Po otrzymaniu Bon Zdrowotny należy realizować w Przychodni  Centrum Medyczne MEDYK ul. Partyzantów 21, 39-300 Mielec.

Szczegóły wydania i realizacji Bonu Zdrowotnego dla Seniora realizowanego w ramach programu polityki zdrowotnej pn. „Program profilaktycznych szczepień przeciwko pneumokokom dla osób 65+ zamieszkałych na terenie miasta Mielca” w regulaminie: Zarządzenie 923/2021 Prezydenta Miasta Mielca (bip.gov.pl)

Na rok 2021 planowanych jest 200  Bonów Zdrowotnych.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

„Niemego kina” w Parku Oborskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Mielec [FOTO]

Wiadomości Mielec

Piknik w Melexie [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa