W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Szkolne inwestycje i przedszkolne remonty

Urząd Miejski w Mielcu przygotowuje nadzorowane przez siebie placówki oświatowe do nowego roku szkolnego 2017/2018.

Największą inwestycją zbliżającą się ku końcowi jest budowa nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 przy ulicy Żeromskiego. Dzieci i młodzież w będą miały do dyspozycji salę o wymiarach 23×44 metry mieszczącą niepełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, które będzie można dzielić specjalną kotarą grodzącą na dwie mniejsze sale ćwiczeń.


Nowe zaplecze sportowe zastąpi starą niewielką salę na piętrze budynku w której do tej pory prowadzono zajęcia wychowania fizycznego. Wprowadzone w trakcie realizacji tego projektu zmiany, pozwoliły na wygospodarowanie kilku dodatkowych pomieszczeń socjalnych w których prace budowlane mają zostać zakończone w ciągu kilku najbliższych tygodni.

W Szkole Podstawowej nr 2 przy ulicy Kościuszki realizowany jest drugi etap termomodernizacji budynku. Wartość realizowanych prac (m.in. docieplenie ścian, wymiana okien, malowanie ścian) wyniesie1 mln 335 tys. zł. Na wakacyjne miesiące zaplanowano także kilka remontów w miejskich przedszkolach i żłobkach. Duży zakres remontów realizowany jest w Zespole Szkół nr 2 przy ulicy Tańskiego i w budynku oraz na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 przy ulicy Drzewieckiego. Oddziały przedszkolne funkcjonujące do tej pory w budynku SP 9 zostaną przeniesione
do remontowanych obecnie pomieszczeń ZS nr 2 przy ulicy Tańskiego. Przedszkolaki będą miały do dyspozycji osobne wejście do swoich pomieszczeń.

Roboty budowlane polegające na remoncie byłego przedszkola i części segmentu żywieniowego w SP 9 mają na celu zmianę ich sposobu użytkowania na potrzeby żłobka dla dzieci w wieku do 3 lat. Obiekt w którym przewidziano 40 miejsc powstaje w ramach programu „Maluch plus 2017”. Dla maluchów na nowo zagospodarowany zostanie przedszkolny ogród. Pojawią się nowe elementy małej architektury, alejki, place zabaw, urządzenia zabawowe i komunalne. W Przedszkolu Miejskim nr 8 wymieniona będzie stolarka drzwiowa oraz podłogi w trzech salach. Prace remontowe – malowanie ścian i wymiana podłóg zaplanowano także w Przedszkolach Miejskich nr 3 i 12.

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa