W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje Inne i charytatywne

Terytorialsi ze wsparciem zbiórki krwi

Kolejny raz w tym roku żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług” podejmują wyzwanie, by nieść pomoc tam, gdzie potrzeba jest największa. Odpowiadając na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Klub HDK „Terytorials”, tym razem w Rzeszowie organizuje zbiórkę krwi, by w tym trudnym czasie uzupełnić zapasy. 

Odpowiadając na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  w Rzeszowie, w najbliższą sobotę tj. 18 grudnia w siedzibie centrum przy ul. Wierzbowej 14, żołnierze 3.PBOT oddadzą krew. Na wiadomość o potrzebie uzupełnienia zapasów żołnierze brygady reagują natychmiast, w końcu „Terytorialsi mają pomoc we krwi”. To hasło przyświeca Wojskom Obrony Terytorialnej od początku powstania piątego rodzaju Sił Zbrojnych RP. Taka pomoc lokalnym społecznościom wpisuje się w pełni w misje oraz zadania naszej formacji. Dlatego z głębi serca, dla swoich bliskich, sąsiadów i wszystkich mieszkańców Podkarpacia w najbliższą sobotę krew odda ok. 100 żołnierzy.

Zbiórka potrwa od godz. 7.00 do 13.00.Żołnierze Podkarpackiej Brygady OT swoim przykładem chcą zachęcić wszystkich do tego, by nie rezygnowali ze wsparcia Regionalnego i Terenowych Centrów Krwiodawstwa w tym wyjątkowo trudnym czasie. Tylko w ostatnich miesiącach terytorialsi wspierali akcje zbiórki krwi na Podkarpaciu biorąc udział w następujących projektach: „Terytorialsi mają pomoc we Krwi”, „SpoKREWnieni Służbą”, „Apel – Krew”, „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”, „Kropla drąży skały”, „Krwioobieg Terytorialsa” czy też „100 litrów krwi na 100 lecie Niepodległości”.

W sumie od 2017 roku żołnierze z 3. PBOT do banku krwi oddali ponad 1700 litrów krwi.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa