W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

To już ostatni weekend przed zakończeniem Narodowego Spisu Powszechnego

Niedługo kończy się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!

Aby ułatwić spisanie się tym, którzy nie dopełnili jeszcze tego obowiązku, miasto Mielec uczestniczy w organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny Nocy Spisowej.

W sobotę 25 września punkt spisowy zorganizowany w Galerii Navigator będzie czynny od godz. 13:00 aż do zamknięcia galerii tj. do godz. 21:00. Infolinia spisowa GUS będzie czynna do godz. 24:00.

Na stronie https://rzeszow.stat.gov.pl/…/noc-spisowa-25-wrzesnia-br/ znajduje się wykaz gmin z województwa podkarpackiego biorących udział w akcji.

Zapraszamy do skorzystania z tej oferty i dopełnienie obowiązku udziału w spisie powszechnym. Jednocześnie przypominamy, że brak udziału w spisie zagrożony jest karą grzywny do 5000 zł. Według ustawy obowiązkiem spisania objęte są: wszystkie osoby fizyczne “stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami”, a także “niemające miejsca zamieszkania”. To oznacza, że spisać muszą się nie tyko obywatele Polski, ale i cudzoziemcy przebywający w czasie spisu na terytorium Polski. Obowiązkiem objęci są także Polacy, którzy wyemigrowali.

O tym gdzie należy się spisać decyduje miejsce zamieszkania, a nie zameldowania.

Ponadto spis obejmuje “mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania oraz zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami”.⠀

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa