W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Informacje Kultura i nauka Materiały video

Tradycyjne Spotkanie Świąteczno-Noworoczne [FOTO, VIDEO]

Wczoraj (20.12.23) w sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu miało miejsce spotkanie mieleckich samorządowców corocznie organizowane przez Miasto Mielec i Starostwo Powiatowe w Mielcu.

Zgodnie z wieloletnią tradycją spotkanie świąteczno-noworoczne jest okazją do wręczenia wyróżnień za miniony, 2023 rok dla aktywnych osób, instytucji i firm, a także złożenia życzeń na nadchodzące święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok.

Nagrody Prezydenta Miasta Mielca oraz Starosty Powiatu Mieleckiego przyznano w pięciu kategoriach: Biznes, Kultura, Sport, Społecznik i Rodzina.

Laureaci Nagród Prezydenta Miasta Mielca i Starosty Powiatu Mieleckiego za rok 2023:

Nagroda Prezydenta:

Kategoria “BIZNES”

  • TARGUM MIELEC RÓG, ZIELIŃSKI SP. JAWNA

 za wieloletnie wspieranie mieleckiego sportu i mieleckich drużyn ligowych w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu

Nagroda Prezydenta Miasta Mielca za wieloletnie wspieranie mieleckiego sportu w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Dotyczy to w szczególności wspierania drużyn ligowych piłki ręcznej mężczyzn, piłki nożnej i siatkówki kobiet w osiągnięciach których firma Targum na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat ma swój bezsprzeczny udział.

Ze względu na swój profil działalności jakim od 30 lat jest sprzedaż szerokiej gamy opon samochodowych i usługi serwisowe, Targum mocno wspiera działalność Automobilklubu Mieleckiego i sporty samochodowe, promując miasto Mielec. Jest znakomitym przykładem naszej rodzimej mieleckiej firmy angażującej się w życie lokalnej społeczności.

Nagroda Starosty:

  • R&G PLAST Sp. z o.o.

– za światowy poziom działalności w branży form wtryskowych oraz promocję polskiej gospodarki na międzynarodowych rynkach (na scenę zapraszamy przedstawicieli Zarządu Spółki Gerarda Żurawskiego oraz Daniela Rączkę)

Firma zajmuje się produkcją form wtryskowych i komponentów z tworzyw sztucznych na maszynach o sile zwarcia do 1100 ton. R&G PLAST to 30 lat doświadczenia na rynku, ponad 10 000 metrów kw. powierzchni, ponad 200 zatrudnionych pracowników oraz ponad 1300 wykonanych form wtryskowych. Największe z nich ważyły około 15 ton. W 2022 roku cała firma wraz z nowoczesnym parkiem maszynowym została przeniesiona do nowej siedziby, gdzie oferowana jest klientom kompleksowa realizacja projektów i nieograniczone wsparcie techniczne przez cały okres współpracy. Największym atutem firmy jest możliwość realizacji zleceń począwszy od opracowania koncepcji wyrobu, poprzez wykonanie formy wtryskowej, wdrożenie do produkcji wieloseryjnej, produkcję detalu na magazyn aż po dostawę detali do klienta.

Kategoria „KULTURA”

Nagroda Prezydenta:

  • IZABELA SERWAN

– za wieloletnie kierowanie Teatrem Tańca AleToNic oraz za upowszechnianie sztuki tanecznej wśród mieleckiej młodzieży.

Izabela (Iza) Serwan od 2004 r. pracuje w Domu Kultury Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu na stanowisku instruktor tańca. Założyła i z sukcesami od niemal 20 lat prowadzi oraz opracowuje autorskie choreografie dla Teatru Tańca „AleToNic” zdobywając prestiżowe nagrody na festiwalach o randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej czy międzynarodowej. Jej zdolność do przekazywania wiedzy, umiejętności i głębokiego zrozumienia sztuki tanecznej jest godna podziwu. Zawsze z uśmiechem na twarzy i pełna entuzjazmu, potrafi wnieść do grupy uczniów iskierkę kreatywności i zapału, prowadząc ich przez fascynującą podróż odkrywania piękna tańca. Jako choreografka, tworzy spektakularne dzieła, które nie tylko poruszają publiczność, ale także przekazują głębokie przesłania i wartości. Jej układy taneczne to połączenie precyzji ruchu, harmonii dźwięku i silnej narracji, co tworzy niezapomniane widowiska. Tylko w tym roku Teatr Tańca „AleToNic” jest laureatem ogólnopolskich festiwali w Nisku, Świeciu, Krakowie, Ustrzykach Dolnych, Mysłowicach, Lublinie i Krośnie oraz zdobywcą nagrody Grand Prix w World Final X-Dance Festival w Bełchatowie za choreografię “Oj, Ty rzeko…”. Iza Serwan jest także inicjatorką powstania i organizatorką Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Współczesnego w Mielcu (16. edycja tego Festiwalu odbyła się w tym roku) należącego do najlepszych festiwali tego rodzaju tańca w naszym kraju i cieszącego się stale rosnącym poziomem artystycznym i zasłużoną renomą.

Nagroda Starosty:

  • KAMIL JACHYRA

– za godne reprezentowanie powiatu mieleckiego podczas ogólnopolskich festiwali muzycznych oraz sukcesy artystyczne w programach telewizyjnych

Kamil Jachyra, 17 letni uczeń V liceum który od dziecka rozwijał swoje pasje wokalne. W 2021 roku wystąpił podczas przesłuchań w ciemno w 4 edycji the voice kids gdzie odwrócił 3 fotele i wybrał drużynę Dawida Kwiatkowskiego. Pomimo tego ze programu nie udało mu się wygrać, przez ostatnie dwa lata ciężko ćwiczył i w tamtym roku wystąpił w jesiennej edycji szansy na sukces w odcinku z Robertem Chojnackim, który wygrał i tym samym zapewnił sobie wstęp do wielkiego finału. W grudniu zeszłego roku Kamil wygrał finał i otrzymał bilet na koncert debiuty podczas 60 jubileuszowego festiwalu piosenki polskiej w Opolu gdzie wykonał swój pierwszy autorski utwór „Kocham Cię”.

Kategoria „SPORT”

Nagroda Prezydenta:

  • MIKOŁAJ WILK – zawodnik MKS Ikar Stal Mielec

– za sukcesy i wybitne osiągnięcia sportowe w pływaniu oraz za godne reprezentowanie barw narodowych

Mikołaj Wilka to: Mistrz Polski XXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży juniorów 16 lat na 100 i 200 metrów stylem klasycznym Gliwice 13-16.07.2023.

Członek Kadry Narodowej juniorów Polskiego Związku Pływackiego, powołany na wielomecz w Pradze  oraz w Gliwicach na V4 OLIMPIC HOPES Meet, uczestnik EYOF Europejskiego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy Maribor /Słowenia/ 23-29 lipiec 2023 r.

Złoty medalista na 200 metrów stylem klasycznym i dwukrotny srebrny medalista na 50 i 100 metrów stylem klasycznym podczas Letnich Mistrzostw Polski Juniorów młodszych  w Lublinie 14-17.07.2023

Trzykrotny brązowy medalista na 50,100 i 200 m stylem klasycznym podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów  w Bydgoszczy 15-17.12.2023

Ponadto stypendysta Prezydenta Miasta Mielca oraz Prezesa Rady Ministrów.

Nagroda Starosty:

  • KATARZYNA ŚPIEWAK

– za godne reprezentowanie powiatu mieleckiego podczas ogólnopolskich,  oraz międzynarodowych zawodów w piłce nożnej plażowej 

Jako pierwsza Polka w historii zdobyła Mistrzostwo Szwecji Kobiet w Beachsoccerze reprezentując barwy drużyny Vetlanda United. Grając z drużyną UKS Sparty Daleszyce zdobyła historyczne Mistrzostwo Polski Kobiet w Beachsoccerze oraz 3 miejsce w Pucharze Polski Kobiet Beachsoccera. W sierpniu 2023 roku została asystentką trenera w Akademii Piłkarskiej PGE FKS Stali Mielec, gdzie razem z dwoma innymi trenerami prowadzi grupę Orliczek oraz Trampkarek. Kasia jest również nominowana w Plebiscycie Sportowiec Roku 2023 w dwóch kategoriach: Wychowawca Młodzieży oraz Sportowiec Roku.

Kategoria „SPOŁECZNIK”

Nagroda Prezydenta:

MIELECKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU I MIELECKA RADA SENIORÓW

– za aktywizację mieleckich seniorów i wzmacnianie polityki senioralnej w naszym mieście

Wyróżnienie Prezydenta Miasta Mielca dla Mieleckiej Rady Seniorów i Mieleckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za aktywizację i integrację mieleckich środowisk senioralnych, działalność opiniodawczo-doradczą oraz edukacyjno-informacyjną skierowaną do wszystkich seniorów w Mielcu, tworzenie sprzyjających warunków do rozwoju poszczególnych grup zainteresowań jak również za pomysły oraz realizację wielu inicjatyw z zakresu wsparcia osób starszych i rozwoju polityki senioralnej w Gminie Miejskiej Mielec.

Nagroda Starosty:

  • Siostra LUIZA 

– za niesienie pomocy najmłodszym oraz piękne pomalowanie w bajkowe postacie Oddziału Dziecięcego w Specjalistycznym Szpitalu im. Edmunda Biernackiego w Mielcu

Kiedy lek. Alicja Krejcz, ordynator Oddziału Dziecięcego mieleckiego szpitala, wspomniała mimochodem dr Jolancie Witek, katechetce i polonistce oraz siostrze Luizie, Służebnicy Ducha Świętego z mieleckiej Parafii Ducha Świętego o tym, że szuka kogoś uzdolnionego plastycznie, nie spodziewała się że pomoc jest tak blisko. W ramach jałmużny, co podkreśliły siostra Luiza i pani Jolanta, zdecydowały się same zupełnie odmienić Oddział Dziecięcy. Siostra Luiza przez wiele godzin, niestrudzenie malowała obrazki, używając materiałów plastycznych zakupionych przez dr Jolantę Witek. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem zaangażowania siostry Luizy oraz Pani Jolanty, które nie potrzebowały nawet szkiców czy projektu. Spontanicznie planowały wygląd poszczególnych ścian, a potem Siostra Luiza chwytała za pędzle i oddział zmieniał się dosłownie w oczach. – Paniom była proponowana pomoc, zapłata chociaż za materiały, ale siostra Luiza i dr Jolanta nie chciały nawet o tym słyszeć, dziękując za możliwość ofiarowania jałmużny. 

Kategoria „RODZINA”

Nagroda Prezydenta:

  • Siostra MARTA POŚWIATOWSKA 

– za zaangażowanie w promowaniu wartości rodzinnych i podejmowanie działań wspierających mieleckie rodziny

Siostra Marta Poświatowska – kobieta o wielkim sercu, który swój czas z ogromnym zaangażowaniem poświęca na rzecz dzieci, młodzieży i ich rodzin, na co dzień zajmując się sprawami świetlicy działającej na Osiedlu Lotników. Artystyczna dusza z literackim zacięciem, organizująca szereg działań wspierających integrację rodzinną i wzmacniających kompetencje rodzicielskie. Pogoda ducha, życzliwość i uśmiech dla każdego kogo spotka na swej drodze.

Nagroda Starosty:

  • TERESA I MACIEJ RACHWAŁ

– za wieloletnie pełnienie funkcji zawodowej rodziny zastępczej; wielkie serca, troskę i miłość okazywane wszystkim dzieciom oraz wzorową współpracę z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu

Państwo Teresa i Maciej Rachwał pełnią funkcję rodziny zastępczej zawodowej od 2011r., w tym okresie opieką i wychowaniem objęli 7 dzieci, w tym 3 dzieci z niepełnosprawnościami. Państwo Rachwał otaczają dzieci ciepłem, miłością i wielką troską, zapewniają im wszechstronną pomoc specjalistów, organizują im czas wolny zgodnie z ich zainteresowaniami. Są bardzo zaangażowani w edukację dzieci. Państwo Teresa i Maciej Rachwał stworzyli zastępczy dom, w którym zapewniają przyjętym dzieciom poczucie przynależności, bezpieczeństwa  i stabilizacji. Widoczna jest więź emocjonalna pomiędzy rodziną Państwa Rachwał a umieszczonymi w rodzinie zastępczej dziećmi. Państwo Rachwał w umiejętny sposób radzą sobie z trudnościami dnia codziennego, z problemami zdrowotnymi i wychowawczymi dzieci. Zawsze służą dobrą radą i oparciem  pełnoletnim wychowankom, którzy opuścili już ich dom.

O oprawę artystyczno-muzyczną spotkania zadbali Katarzyna Dudzik i Janek Szynal z zespołem.

Wydarzenie poprowadził Tomasz Łępa.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa