W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Kultura i nauka

„Trychologia u fryzjera”- fryzjerstwo XXI wieku [FOTO]

W dniach 25.02-25.03.2017r. odbył się kurs „Trychologia u fryzjera” w ramach projektu „Mielec stawia na zawodowców” współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Zajęcia przeprowadziła Pani Iwona Żola –nauczyciel przedmiotów zawodowych z fryzjerstwa oraz kosmetyki.

W szkoleniu uczestniczyło 12 uczniów klasy IVe i IIIc Technikum Usług Fryzjerskich, z Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu. W cyklu szkoleniowym, uczestnicy kursu zostali zapoznani ze specyfiką pracy trychologa, zabiegami wykonywanymi w gabinecie trychologicznym, profilaktyką, pielęgnacją oraz regeneracją skóry głowy i włosów.

Nauczyli się diagnozować podstawowe problemy skóry głowy i włosów, zapoznali się z metodami ich leczenia.
Korzyści, jakie uzyskali słuchacze z uczestnictwa w kursie to: rozszerzenie zakresu usług (zwiększenie obrotów), możliwość wyróżnienia się na rynku lokalnym, profesjonalna odpowiedź na coraz częściej pojawiające się problemy.
Podczas szkolenia zrealizowanych zostało 15 godz. zajęć, w trzech modułach 5 godzinnych.

Pierwszy dzień zajęć obejmował zagadnienia związane trychologią (definicje, kompetencje trychologa), budową włosów oraz skóry głowy, chorobą owłosionej skóry głowy, zasadami właściwej pielęgnacji, profilaktyką, pracą z mikrokamerą oraz innymi urządzeniami niezbędnymi w pracy trychologa.
Drugi dzień poświecono ocenie skóry głowy, problemom owłosionej skóry głowy, zabiegom i pielęgnacji trychologicznej, diecie i suplementacji wpływającej na kondycję włosów, zasadom darsonwalizacji oraz możliwościom uzupełniania brakujących włosów.

W trzeci dniu realizowano tematykę: trychologii w salonie fryzjerskim, wywiadu w praktyce oraz diagnozę i zabiegów nie wymagających mycia głowy. Ostatnim etapem kursu było wypełnianie ankiety oraz przystąpienie i zaliczenie egzaminu teoretycznego i praktycznego.
Na zakończenie szkolenia uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu.
Szkolenie spełniło założone cele: poszerzyło umiejętności eksperta od włosów i skór.

Dzięki niemu uczestnicy poznali ten szczególny zawód i zapoznali się z różnymi nowymi ofertami zabiegowymi. Uzupełnili wiedzę z fizjologii i funkcjonowania włosów, skóry głowy oraz zrozumieli problemy związane z tymi zagadnieniami, nabyli umiejętności diagnozowania podstawowych problemów skóry głowy i włosów, zapoznali się z metodami ich leczenia, technikami pielęgnacji oraz zdobyli praktyczne umiejętności w tym zakresie.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bieg Wilczym Tropem 2024 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

„Rzeka życia – miłość” – promocja tomiku

Wiadomości Mielec

ZSB obchodziło jubileusz istnienia [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa