Twierdza przy Solskiego nadal nie zdobyta. FKS Stal Mielec – Ruch Chorzów 3 : 1 [FOTO, VIDEO]

W niedzielne południe mielecka Stal gościła Ruch Chorzów. Mecz zaczął się od zdecydowanych ataków Stalowców, co przełożyło się na bramkę już 11 minucie.

Ruch próbował swoich sił w kontratakach, ale mielecka obrona na czele z Kochalskim spisuje się bardzo dobrze. W 29 minucie po rzucie różnym Stal po wideo weryfikacji powiększyła prowadzenie na dwa do zera. Końcówka pierwszej połowy była zacięta i mecz może się podobać. To nie ta sama gra co w poniedziałkowym meczu z Radomiakiem. Brawo Stal.

Druga połowa meczu pomiędzy Stalą Mielec a Ruchem Chorzów była na początku wyrównaną. Mecz toczył się w szybkim tempie. Znakomite okazje do strzelania bramek mieli zarówno Stal, jak i Chorzowianie. W zamieszaniu w polu bramkowym gości Stał zdobyła bramkę, podwyższając wynik na 3:0. Później do głosu doszli podrażnieni Chorzowianie i po kolejnym rzucie różnym zdobyli honorową bramkę. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Stali Mielec.

FKS Stal Mielec – Ruch Chorzów 3 : 1

Bramka:

Ilja Szkurin (11′)

Matthewa Guillaumiera (27′, 59′)

Josema (64′)

Stal Mielec:

Kochalski – Esselink, Matras, Pingot – Jaunzems, Wlazło, Guillaumier (90+3. Ferreira Santos), Getinger (C) – Domański (90+1. Wołkowicz), Hinokio (67. M. Stępień) – Szkurin (90+1. Wolsztyński).
Rezerwowi: Jałocha – Pajnowski, Gerstenstein, Gheorghe, Strzałek.
Trenér: Kamil Kiereś

Ruch Chorzów:

Stipica – Szur, S. Szymański, Josema (80. Bartolewski) – Michalski (80. Długosz), Ju. Letniowski, Starzyński, Moneta (80. Huras) – Foszmańczyk (C) (69. Novothny), Wilak (55. Barański) – Szczepan.
Rezerwowi: Buchalik, Bielecki – Kwiatkowski, Feliks.
Trenér: Janusz Niedźwiedź

Kartki:   48. Matras (SMI) – 60. Szur (RUC)

Sędzia: Paweł Malec (Łódź)

Widzów 5756

Z płyty boiska zdjęć nie mamy bo akredytacje nadal klub Stali nam nie przyznał.

Wiarygodność i niezależność ma swoją cenę.

Apelujemy do kibiców o przysłanie nam ciekawych zdjęć związanych z meczem Stali Mielec!