W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Kultura i nauka

Twórca JIVR Bike z Mielca na liście magazynu Forbes

Mielczanin Marcin Piątkowski młody przedsiębiorca znalazł się na elitarnej liście najbardziej utalentowanych innowatorów, przedsiębiorców i liderów, którzy nie ukończyli 30 roku życia. Listę opublikował amerykański magazyn Forbes. Wyróżniony w kategorii „Industry” Piątkowski jest pomysłodawcą JIVR Bike – inteligentnego roweru elektrycznego, który rewolucjonizuje sposób poruszania się po mieście.

Mechanizm składania, JIVR Bike pozwala z łatwością zabrać go ze sobą do metra, autobusu czy samochodu, co jest bardzo istotne szczególnie w dużych metropoliach.

Rower nie ma łańcucha a więc nie zabrudzi ubrania – mechanizm napędowy ukryty jest w ramie. Dodatkowo pojazd napędzany jest silnikiem elektrycznym pozwalającym rozpędzić go do 25 km/godz. Naładowanie akumulatora zajmuje 90 minut.

JIVR Bike jest również wyposażony w nowoczesną technologię iBeacon. To pierwszy tego typu rower na świecie.

Marcin Piątkowski w 2015 r. znalazł się na liście przygotowanej przez MIT Technology Review, za „połączenie pięknego designu z najnowszą technologią tworząc wyjątkowy produkt z międzynarodowym potencjałem”.

 

ummyu

gymuyu

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa