W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W piątek 21 lutego rozpocznie się Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W tym czasie specjaliści różnych dziedzin i instytucji pełnić będą dyżury w ośrodkach świadczących pomoc osobom pokrzywdzonym udzielając zainteresowanym porad.

Taką poradę będzie można uzyskać także od funkcjonariuszy w budynku Komendy Powiatowej Policji w Mielcu oraz w mieleckim MOPS-ie, gdzie podczas specjalnie przygotowanych dyżurów porad udzielać będą między innymi dzielnicowi.

W tym roku Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem odbędzie się w dniach od 21 do 28 lutego. Przez cały tydzień zainteresowani będą mogli uzyskać informacje i pomoc w Komendzie Powiatowej Policji w Mielcu i jednostkach podległych. Mieleccy dzielnicowi wezmą także udział w realizacji projektu „Otwarte Drzwi” organizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu wpisującej się w ogólnopolski Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Akcja trwa od 24 do 28 lutego br. W tych dniach policjanci w siedzibie mieleckiego MOPS – u będą odbywać dyżury podczas których będą udzielać konsultacji i pomocy ofiarom przestępstw.

Ochrona praw ofiar przestępstw i pomoc pokrzywdzonym to ważne zadanie policjantów jako tych, którzy bardzo często jako pierwsi mają kontakt z pokrzywdzonymi. Celem prowadzonych działań jest informowanie społeczeństwa o uprawnieniach, jakie przysługują osobom pokrzywdzonym, a także o podmiotach, które mogą im udzielić tej pomocy i wsparcia.
Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania w całym kraju, udzielać będą bezpłatnych informacji o przysługujących pokrzywdzonym uprawnieniach. Informacje o podmiotach świadczących pomoc materialną i niematerialną z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej uzyskać można na stronach internetowych pod adresem http: //funduszsprawiedliwości.gov.pl/znajdz-osrodek-pomocy.

W dniach od 24 do 28 lutego w siedzibie mieleckiego MOPS-u konsultacji i porad osobom pokrzywdzonym udzielać będą:

asp. szt. Włodzimierz Stachura, asp. szt. Adam Moździoch – 24.02.2020 roku, w godzinach od 6.00 do 17.00;
asp.szt. Witold Paluch, mł. asp. Katarzyna Mroczek – 25.02.2020 roku, w godzinach od 15.15 do 17.00;
asp. szt. Tomasz Sznajder, asp. Grzegorz Perliceusz – 26.02.2020 roku, w godzinach od 15.15 do 17.00;
asp. sz. Marcin Błażejowski, mł. asp. Sebastian Krzak – 27.02.2020 roku, w godzinach od 15.15 do 17.00;
asp. szt. Marek Madej, mł. asp. Grzegorz Tomczyk – 28.02.2020 roku, w godzinach od 15.15 do 17.00;

Policjanci serdecznie zapraszają do rozmowy!

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dzień Otwarty Oddziałów Ginekologiczno-Położniczego i Noworodkowego Szpitala Specjalistycznego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Młodzi piłkarze Stali Mielec na turnieju we Włoszech [FOTO]

Wiadomości Mielec

W Trzcianie skradziono motocykl marki WSK

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa