W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Tymczasowy szpital dedykowany pacjentom z COVID-19 powstanie jednak w Rzeszowie

W Rzeszowie powstanie szpital tymczasowy dedykowany pacjentom z COVID-19. O szczegółach poinformowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas konferencji prasowej.

 Minister Zdrowia wydał decyzję, na mocy której przystępujemy do przygotowań związanych z  tworzeniem  w naszym województwie szpitala tymczasowego dla pacjentów z COVID-19. Placówka ta zostanie utworzona pod patronatem szpitala MSWiA. Docelowo w nowo wybudowanym skrzydle szpitala powstanie baza 160 łóżek, w tym 40 łóżek respiratorowych – powiedziała wojewoda,  ponawiając również apel skierowany do lekarzy, pielęgniarek i personelu średniego o to, by zgłaszać się do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie w celu stworzenia bazy osób chętnych do pracy w szpitalu tymczasowym.

Jak poinformował dyrektor SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie Zbigniew Widomski, oprócz łóżek, które zostaną rozmieszczone w nowym skrzydle, szpital w swojej strukturze będzie posiadał docelowo 20 łóżek covidowych, w tym 1 respiratorowe. – Obecnie rozpoczynamy prace polegające na dostosowaniu obiektu i wyposażeniu w odpowiedni sprzęt. Mamy na to 30 dni – mówił podczas spotkania.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Rudzianki powalczyły w finale koszykówki

Wiadomości Mielec

Miejski Dzień Dziecka 2023 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Młodzieżowa Rada Miejska spotkała się z Prezydentem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa