W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Uczniowie LO I w krakowskim Actors Studio [FOTO]

Słynne Actors Studio w Nowym Jorku, w którym aktorskie szlify zdobywały największe gwiazdy kina amerykańskiego takie, jak Marilyn Monroe, Marlon Brando czy James Dean posłużyło jako inspiracja dla uczniów klasy humanistycznej 2d I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu.

Uczniowie w dniu 16 czerwca 2023 r. odbyli warsztaty aktorskie na Wydziale Aktorskim w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie.

Uczniowie Konarskiego wzięli udział w warsztatach „Mówienie wiersza a recytacja”, zajęciach otwartych „Monologi”, warsztatach aktorskich z elementami zadań aktorskich oraz w pokazie fragmentów etiud filmowych z omówieniem, prowadzonych przez wykładowców Wydziału Aktorskiego w Krakowskiej Akademii.

Ponadto, klasa 2d uczestniczyła w wykładzie w języku angielskim nt. The Word and its Linguistic Perception (tł.: Słowo i jego odbiór w świadomości językowej ucznia), przeprowadzonego przez dra Marka Paducha i mgr Elżbietę Żelazko w nowoczesnej auli uniwersyteckiej na Fryczu.

Młodzież spędziła owocnie czas w krakowskiej Uczelni, gdzie oprócz doznań intelektualno-naukowych, mogła zasmakować studenckiej kuchni w akademickiej stołówce „Kwadrans Akademicki” oraz krakowskich wypieków, wszystko na koszt strony goszczącej. Fachowość, atencja, serdeczność i gościnność KAAFM wywarły duże wrażenie na grupie mieleckiej.

Po doznaniach akademickich, młodzież Konarskiego upajała się kulturą gotycką i barokową emanującą z zabytków sakralnych Krakowa: Kolegiaty św. Anny (kościół akademicki), Bazyliki św. Franciszka z Asyżu (kościół Franciszkanów) oraz Bazyliki Świętej Trójcy (kościół Dominikanów).

Krakowie, do zobaczenia za rok!

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Przez Tuszymę jechał 105 km/h

Wiadomości Mielec

Izby Pamięci i Tradycji w Radomyślu Wielkim

Wiadomości Mielec

Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa