W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Uczniowie na MSPO Kielce 2023

7 września br. delegacja kadetów klasy 4A technikum elektronicznego z Zespołu Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu, przebywała na Międzynarodowych Targach Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Targi trwające od 5 do 8 września 2023 r. reprezentowało ponad 700 wystawców z całego świata. Wśród nich wiele polskich firm, takich jak FB Radom, Jelcz Sp. z o.o. czy Huta Stalowa Wola. Ta ostatnia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Jako część Polskiej Grupy Zbrojeniowej, zaprezentowała wóz bojowy ‘’Borsuk’’ i armatohaubicę ‘’Krab”.

Kadeci uczestniczyli w spotkaniu z Agnieszką Czuba-Pytlos – kierownikiem w dziale zarządzania projektami w Hucie Stalowa Wola, która opowiedziała o nowym (w przyszłym roku testowanym) bojowym, pływającym wozie piechoty „Borsuk”. Jako nieliczni zwiedzający, uczniowie Elektryka mogli zobaczyć od środka, jak wygląda ten najnowszy produkt polskiego, stalowowolskiego giganta zbrojeniowego.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dzień Otwarty Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt [FOTO]

Wiadomości Mielec

Wakacyjny Kiermasz Książek

Wiadomości Mielec

Prace drogowe w Łączkach Brzeskich

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa