W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych we Włoszech [FOTO]

Wyjazd dziesięciu uczniów i trzech nauczycieli do miejscowości Sant  Agata de Goti we Włoszech w dniach 23 – 28 października 2022 w ramach projektu Erasmus+ „Wartości UE dla Integracji w Szkole”.  

W spotkaniu tym uczestniczyła również grupa uczniów i nauczycieli ze szkół w Słowenii i z Hiszpanii, współpracujących z ZSB Mielec w projekcie unijnym.

Dyrektor szkoły – pani Maria Rosaria Icolaro powitała  wszystkich uczestników spotkania (24.11) w szkole  I.I.S. De Liguori. Uczniowie przygotowali także program artystyczny, który bardzo nam się spodobał.

Następnie spacerowaliśmy po średniowiecznej starówce miasta Sant Agata de Goti położonej malowniczo na skarpie. Włoscy uczniowie opowiadali nam historię ich miejscowości i zabytkowych budynków.

W szkole odbywaly się także ciekawe zabawy integracyjne, pomagające „przełamać lody”. Na każdy z wyjazdów jeżdżą inni uczniowie z każdej ze szkół.

Pojechaliśmy do uroczej miejscowości Benevento, która może poszczycić się trzema tysiącami lat historii.  Uczniowie nie tylko zwiedzali, starali się uchwycić także na zdjęciach różne emocje, które później omawiali po angielsku w mieszanych narodowościowo grupach. 

Zwiedziliśmy część historyczną Neapolu – słynne miasto położone u stóp Wezuwiusza. Uczniowie zachwycili się szczególnie niezwykłą budowlą: Galerią Umberto 1. 

W trakcie spotkania we Włoszech uczniowie brali aktywnie udział w wielu zadaniach mających na celu ich integrację i pracę nad tematem przewodnim spotkania: „Emocje pomagają w zapobieganiu wykluczeniom”.

Prace nad różnymi zadaniami i projektami odbywały się zawsze w międzynarodowych grupach. 

Zadania były bardzo ciekawe. Uczniowie na przykład wymyślali zakończenie obejrzanej historii, przedstawiali je na scenie i uzasadniali swój wybór. Potem oglądali prawdziwe zakończenie tej historii. Uczestnicy budowali też własne historie osnute wokół przypadkowych słów i pokazywali je w formie pantomimy. 

W piątek uczestnicy zwiedzili niezwykłe miejsce – Casserta Royal Palace. Jest to ogromny pałac zbudowany na wzór paryskiego Wersalu. Bogactwo zdobień, złoceń,  malarstwa i marmurów zachwyciło nas wszystkich. 

Uczniowie nawiązali nowe przyjaźnie, przełamali barierę językową W piątek wieczorem wrócili do Polski pełni wrażeń i bogatsi o nowe sposoby i narzędzia przydatne w zapobieganiu wykluczeniom w szkole.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Dni Wampierzowa w tym roku intensywnie Powitały Lato [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

PZL Mielec nadal sponsorem Klubu FKS Stal Mielec S.A.

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa