W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Kultura i nauka

Uczniowie ZSB laureatami prestiżowego konkursu

Mateusz Jedynak i Mateusz Szarek, uczniowie klasy III b ZSZ, zajęli pierwsze miejsce w II Podkarpackim Turnieju Budowlanym Monterów Systemów Suchej Zabudowy.

Konkurs ten, pod patronatem firmy RIGIPS Saint-Gobain oraz Prezesa Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie, zorganizowany został w piątek, 10 lutego. W zawodach wzięły udział dwuosobowe drużyny uczniów z dziesięciu szkół województwa podkarpackiego, kształcący się na co dzień w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Na potrzeby konkursu, zawodnicy dobrali się w dwuosobowe drużyny.

Zawody składały się z dwóch etapów: teoretycznego oraz praktycznego. W pierwszym z nich uczniowie mierzyli się z testem z zakresu znajomości systemów suchej zabudowy, w drugim – wykazywali się znajomością rzemiosła budowlanego, swoją precyzją i starannością.

Po zaciętej rywalizacji, pierwsze miejsce udało się zająć reprezentantom Zespołu Szkół Budowlanych w Mielcu, uczniom klasy III b Zespołu Szkół Zawodowych: Mateuszowi Jedynakowi i Mateuszowi Szarkowi.

Uczniów tych do części teoretycznej konkursu przygotowywała nauczycielka przedmiotów zawodowych Maria Pietras, do części praktycznej natomiast – Firma ,, Remal ‘’ należąca do Zbigniewa Turczyna, która dodatkowo wsparła naszych reprezentantów, użyczając im narzędzi niezbędnych do wykonania zadania praktycznego z systemów suchej zabudowy.

 

 

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości